Powoli rusza wegetacja na plantacjach truskawek. Wielu plantatorów może sobie zadawać pytanie – czy już należy wykonywać pierwsze zabiegi ochrony? Już za chwilę będzie to wskazane – by zniszczyć zimujące na starych liściach patogeny i szkodniki a także pobudzić do intensywnego rozwoju system korzeniowy.

Generalnie po okresie zimy truskawki w projekcie Truskawkowe Inspiracje dość dobrze przetrwały zimę i dość szybko wraz z marcowym ociepleniem podejmują wzrost. Na plantacjach wykonano już pierwsze zabiegi polegające na usuwaniu starych liści najpierw mechanicznie a następnie ręcznie. Po takim zabiegi, gdy rośliny były narażone na uszkodzenia mechaniczne warto wybędzie wykonać pierwsze zabiegi fungicydowe. Można do tego celu użyć środków na bazie miedzi (najlepiej tlenochlorku miedzi). W miarę jak będzie przybywać masy liściowej można będzie zastosować preparaty oparte na tlenku miedzi.

Warto już wczesną wiosną zadbać o mocny system korzeniowy roślin. Zachęcam do wzmocnienia roślin poprzez zastosowanie naszego biostymulatora Goteo. Można go podać wraz z pierwszymi wiosennymi pożywkami poprzez system fertygacyjny – zaleca Michał Malicki z firmy UPL. W sytuacji gdy wiosną rośliny są narażone na huśtawki pogodowe i nocne przymrozki warto je też będzie wzmocnić zabiegiem produktem ASAHI SL. Produkt ten należy stosować dolistnie. ASAHI jest typowym biostymulatorem do poprawy kondycji roślin i przyśpieszenie procesów regeneracji.Poprzedni artykułRozwiązania do zwalczania chorób i szkodników na plantacjach borówki
Następny artykułCeny skupu malin w Serbii w nowym sezonie mogą się załamać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj