Jak skutecznie żywić kwitnącą borówkę w czasie chłodów?

Niskie temperatury notowane w ostatnich tygodniach sprawiają wiele problemów w prawidłowym odżywieniu borówek. Poszczególne odmiany w zależności od lokalizacji i odmiany są na początku lub w fazie kwitnienia. Przystępując do rozpoczęcia fertygacji celowy jest pomiar temperatury gleby. Warto również rozważyć dawki podawanych nawozów o czym informuje Michał Wojcieszek z firmy Yara Poland.

Wraz z pojawiającym się ociepleniem warto prowadzić już dopasowane do potrzeba roślin i warunków glebowych podawanie nawozów przez fertygację. W początkowym etapie uprawy borówki warto sięgnąć po nawóz YaraTera Superba Blue. Te wprowadzony do praktyki dwa lata temu nawóz pozwala zabezpieczyć rośliny w niezbędna składniki na początkowym etapie wzrostu. 

Aktualnie panujące warunki pogodowe sprzyjają również podawaniu składników odżywczych dolistnie. W tym roku szczególnie dobrze sprawdzi się aplikacja nawozu YaraVita FruitControler, który dostarczy fosfor oraz cynk, bor i inne mikroelementy. W tym sezonie, z przedłużającym się okresie niskich temperatur warto zastosować dwie aplikacje tego produktu.

Pod koniec kwitnienia warto sięgnąć po nawóz YaraVita Frutrel, który dostarcza fosfor i wapń, sprzyjając zawiązaniu owoców. Produkt ten zawiera również cynk, bor oraz aminokwasy. 

W trakcie lustracji borówkowej kwatery w ramach projektu Borówkowe Factory rozmawiamy również o tym jak odżywiać borówki w kwaterach, gdzie obserwuje się bardzo słabe kwitnienie lub kwiaty zostały uszkodzone w wyniku niskich temperatur, tak aby przygotować rośliny do dobrego plonowania w kolejnym sezonie.

Wizyta w kwaterach Borówkowego Factory była również okazją do szczególnie©wołowego omówienia zyskujących popularność w uprawie borówki dwóch, nowych nawozów: YaraTera Superba Blue oraz YaraVita Frutrel. Dlaczego tak się dzieje i co zyskują osoby sięgające po te dwa rozwiązania dowiecie się z materiału przygotowanego również 10 maja w Karczmiskach w trakcie spotkania z Michałem Wojcieszkiem z firmy Yara Poland.Poprzedni artykułMacfrut 2023 – szeroki wachlarz konferencji, bogata wystawa
Następny artykułBorówka po przymrozkach. Jak zregenerować rośliny w ciągu jednego sezonu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj