Grono firm ubiegających się o laur wręczany podczas targów Fruti Logistica w dniach 8-10 lutego podkreślający innowacyjność proponowanych przez nich rozwiązań zostało zawężone do absolutnej czołówki. W tym roku 10 firm rywalizuje o nagrodę Fruit Logistica Innovation Award 2023, pożądane międzynarodowe wyróżnienie przyznawane za innowacyjność w branży świeżych produktów. Podczas pierwszych dwóch dni tegorocznej edycji Fruit Logistica, odwiedzający targi będą mogli obejrzeć każdy z nominowanych produktów w specjalnej strefie wystawienniczej w hali 20 i zagłosować na swojego faworyta.

Do kiedy i na kogo można głosować?

Głosowanie zakończy się 9 lutego o godzinie 18:00. Wręczenie nagród odbędzie się dzień później, tj. 10 lutego 2023 r. o godzinie 14.30. w przestrzeni przejściowej między salami 20/21. Nagrody ufundowane zostały przez czasopismo Fruchthandel. Zliczone zostaną jedynie ważne głosy, a więc takie, które zawierać będą dane kontaktowe.

Brocomole ¿Y si? de Bouquet

Ten produkt zobaczyć będzie można w hali 18, na stoisku B-01. To alternatywa dla dipów mogąca budzić zainteresowanie miłośników guacamole. Dodatek brokułów do tej potrawy zmniejsza ślad węglowy o ponad 50%. Brocomole składa się w 97% ze świeżych brokułów i awokado. Jest źródłem błonnika, witaminy C i potasu. Propozycja pochodzi z Hiszpanii.

Avisomo Growth Station

To z kolei norweska kandydatura z którą można będzie się zapoznać w hali 3.1, przy A-10. Avisomo Growth Station to modułowy, elastyczny i zautomatyzowany system dla prowadzenia upraw wertykalnych. Umożliwia plantatorom na całym świecie prowadzenie dowolnych upraw bez zmiany infrastruktury, w dowolnej skali i stopniu automatyzacji.

Q Eye Smart

Firma BIOMETiC z Włoch, którą odwiedzić będzie można przy stoisku 4.1, B-31 do konkursu zgłosiła Q Eye Smart. To skaner w całości oparty na sztucznej inteligencji, umożliwiającej bardziej precyzyjne i automatyczne sortowanie owoców. Ta innowacyjna technologia znacznie unowocześnia cały proces sortowania i zapewnia najwyższą jakość produktów.

LEDFan Greenhouse Toplight – model z 2022

Hala 3.1, A-50  będzie miejscem wystawowym Food Autonomy z Węgier. LEDFan pozwala wygenerować oszczędności na oświetleniu i kosztach ogrzewania dzięki efektywnej konstrukcji, która wykorzystuje straty ciepła dzięki specjalnym wentylatorom. Rozwiązanie posiada bezprzewodowy system sterowania z pozycjonowaniem sieciowym BMS i wykrywaniem awarii oświetlenia.

Holenderska wanilia najwyższej jakości

Koppert Cress na stoisku w hali 3.2, C-01 zaprezentuje ekskluzywną gamę najwyższej jakości holenderskiej wanilii odmiany ‘Planifolia’. Tworzy ona strąki dopiero po trzech latach. Generalnie, uprawia się ją w taki sam sposób jak odmianę czarną, jednak ze względu na to, że zbiera się ją znacznie później, jej smak jest inny.

Pfannenspargel

Märkische Höfe Beelitz z Niemiec w hali 20, A-23 przedstawi kawałki zielonych i białych szparagów wstępnie ugotowanych, przygotowanych do dalszej obróbki w domowej kuchni. Taki sposób postępowania ze szparagami nadaje im bardziej intensywny smak i dłuższy okres przydatności do spożycia.

OR Apple Juice Fill Up

Kolejna włoska propozycja, tym razem z firmy Oranfresh. Jest nią automat samoobsługowy dostarczający świeżo przygotowany sok jabłkowy w butelkach. Produkt uzyskuje się ze świeżych owoców, z dodatkiem roztworu wody i kwasu askorbinowego (witamina C) zapobiegającego naturalnemu utlenianiu. Można się z nim zapoznać na stoisku Włochów oznaczonym jako hala 4.1, A-15.

evolutionS

Propozycja ze Zjednoczonego Królestwa z firmy Packaging Automation, jest do zobaczenia w hali 2.1, C-01. Wykorzystując nowe technologie Syncro firmy Packaging Automation, evolutionS optymalizuje poszczególne etapy na drodze do dokładnego, pewnego i wydajnego uszczelnienia powłoki. Zdaniem producenta jest najbardziej zaawansowaną technicznie, jednotorową zgrzewarką do tacek o największej znanej obecnie prędkości.

Tatayoyo

Dobrze znana warzywnikom w Polsce firma Rijk Zwaan zaproponuje Tatayoyo. To marka papryki o wyraźnym i mocnym smaku. Ten typ owoców osiąga średnią wielkość – to segment między papryką blokową a przekąskową. Wyjątkowy smak pochodzi z dzikiej papryki. Tatayoyo w założeniu firmy ma sprawdzić się jako sycąca przekąska.

IDEAL Melons

Kolejne rozwiązanie od holenderskiej firmy nasiennej, tym razem od Syngenty. Jej stoisko znajduje się w hali 1.2, C-50. Koncepcja IDEAL Melons z funkcją wskaźnika gotowości do zbiorów to zgłoszona do procesu patentowego innowacja. Rozwiązanie podpowiada także właściwy okres przechowywania i osiągnięcie odpowiednich parametrów do spożycia.

Źródło: Fresh LogisticaPoprzedni artykułTSW 2023 – udany debiut w Kielcach i rekordowa frekwencja
Następny artykułBorówkowe doniesienia z Europy i ze świata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj