Fruit Logistica 2024 coraz większa. Polska po raz 15 na wspólnym stoisku
Dziś ostatni dzień tegorocznych targów Fruit Logistica. Organizatorzy szacują, że w trakcie trwających trzy dni targów (7-9 luty) odwiedzą je osoby z ponad 140 krajów. Swoją ofertę prezentuje w tym roku ponad 2770 wystawców z 94 krajów i wszystkich kontynentów.

Silny wzrost odnotowuje się w grupie wystawców z Włoch oraz Hiszpanii. Spośród 47 krajów, znacząco wzrosła oferta firm z Chin, które zajmowały prawie trzy razy więcej powierzchni wystawowej w porównaniu do okresu sprzed pandemi.

Pojawiło się również wielu wystawców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. O około 10% zwiększyła się liczba firm oferujących produkty ekologiczne – 211 wystawców.

Ważną częścią targów Fruit Logistica są liczne firmy oferujące nie tylko owoce jagodowe, ale też technologie i rozwiązania wykorzystywane w ich produkcji. W tym roku berlińskie targi, niektóre firmy wykorzystały do tego aby po raz pierwszy pokazać publicznie swoje nowe odmiany.

Polskie narodowe stoiskojuż 15 lat na FL

W tym roku również wystawcy z polskiego narodowego stoiska obchodzili mały jubileusz – 15-lecie organizowanie tego stoiska przez Związek Sadowników RP. Już po raz 15-nasty Związek Sadowników organizuje polskie stoisko na targach Fruit Logistica, które są najważniejszym wydarzeniem zajmującym się handlem owocami i warzywami. W tym miejscu spotykają się osoby zajmujące się handlem oraz produkcją owoców i warzyw z całego świata. Dlatego tak ważna jest tutaj silna reprezentacja polskich firm – mówił Mirosław Maliszewski. Należy dodać, że w otoczeniu polskiego, narodowego stoiska swoja ofertę prezentuje również wielu wystawców z Polski. 

Z okazji 15-lecia polskiego stoiska, jego organizatorzy uhonorowali statuetkami kryształowego jabłka osoby, które odegrały istotną rolę w obecności Polski na targach Fruit Logistica, nagrodzone osób to, m.in.:

  • Dariusza Pawłosia, ambasadora RP w Berlinie;
  • Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego;
  • Janinę Ewę Orzełowską, członka Zarządu Województwa Mazowieckiego;
  • Leszka Przybytniaka, radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego;
  • Tomasza Solisa, radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego;
  • Dominika Woźniaka, prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Jabłek i Gruszek WAPA.


Poprzedni artykułKilogram polskich truskawek za 1000 zł, a borówki za 335 zł/kg!
Następny artykułProdukcja ekologiczna a konwencjonalna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj