Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Truskawkowe Inspiracje w Hornigach – Praktyczne Warsztaty

2022-05-25 , 13:00 17:00

Truskawkowe Inspiracje w Hornigach to projekt, w którym porównujemy różne odmiany i technologie sadzenia truskawek na podwyższonych zagonach. W projekcie bierze udział 23 odmiany, z których większość posadzono wiosną 2022 z wykorzystaniem różnych typów sadzonek. Spotkanie 25 maja ma na celu pokazanie plantacji w 30 dni po posadzeniu roślin. Oprócz tego zostanie zaprezentowana plantacja z nasadzeń sierpniowych 2021 gdzie rosną odmiany Verdi, Rendezvous, Lycia, Asia i Sibilla. Niektóre z nich będą tuż przed zbiorami w terminie spotkania.

Truskawkowe Inspiracje 2022

Praktyczne warsztaty mają na celu przedstawienie również bieżących zaleceń z zakresu nawożenie i ochrony plantacji w okresie poprzedzającym zbiory. Każdy będzie mógł skorzystać, a zdobytą wiedzę tak spożytkować, by w maksymalnym stopniu Wykorzystać Potencjał Własnej Plantacji! Opowiemy o tym jak zakładana była plantacja, jakie materiały zostały wykorzystane do tego celu oraz jakie odmiany posadzone z jakiego typu sadzonek. Będą przedstawione również bieżące zalecenia z zakresu ochrony i nawożenia oraz wskazówki na temat bieżących problemów. W spotkaniu wezmą przedstawiciele firm: Agrimpex, Agronom Berries, Agrosimex, De Kemp Ecoferti, Flevoplant, Geo Polska, Geoplant Vivai, Poland Plants, UPL Polska, Yara Poland.

Finałowe spotkanie podsumowujące tegoroczne działania w ramach Truskawkowych Inspiracji w Hornigach jest zaplanowane na 2 lipca. Wówczas pokażemy odmiany w okresie dojrzewania owoców, czyli 60 dni od posadzenia roślin. Zarezerwujcie te datę w swoich kalendarzach.  

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, wymaga jest jedynie wcześniejsza Rejestracja:

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://jagodnik.pl/truskawkowe-inspiracje/