Doradzamy jak uprawiać jagodę kamczacką

Jagoda kamczacka, to gatunek jeszcze stosunkowo mało poznany jeśli chodzi o dobranie do jej uprawy optymalnych nawozów granulowanych oraz produktów do nawożenia dolistnego. Okazuje się, że dobrze reaguje również na podawane w czasie wegetacji nawozy z biostymulacją, które pozytywnie wpływają na wzrost i plonowanie. Informacje o tym jak przygotować właściwy program nawożenia dla jagody kamczackiej można było uzyskać w trakcie rozmów z przedstawicielami m.in. firmy Timac Agro, obecnymi na III Międzynarodowej Konferencji Kamczackiej.

Mamy przygotowaną dla Państwa gamę rozwiązań, które sprawdzają się w uprawie jagody kamczackiej. Współpracując z naszymi doradcami mogą państwo liczyć na pomoc w przygotowaniu optymalnego programu nawożenie roślin tego nowego w uprawie towarowej gatunku roślin jagodowych – mówił Grzegorz Iskra z firmy Timac Agro.

Firma Timac Agro i jej doradcy, dzięki współpracy z plantatorami i szkółkarzami pomagają nie tylko pomóc w przygotowaniu optymalnego stanowiska pod uprawę jagody kamczackiej, ale również w wyborze najlepszych odmian dedykowanej tej uprawie. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni ostatnich kilku lat, pokazuje, że gatunek ten wbrew pozorom, jest wymagający jeśli chodzi o dobre odżywienie i prowadzenie właściwych zabiegów pielęgnujących. Dobrze również reaguje na fertygację, do której można zastosować nawozy z serii KSC. Produkty te oprócz makro- i mikroelementów zawierają kompleks biostymulacyjny Phytactyl. Wpływa on m.in. pozytywnie na regulację gospodarki fitohormonalnej w roślinach, co przekłada się na lepsze plonowanie i jakość owoców – mówił G. Iskra. Specjalista zwracał uwagę na utrzymanie optymalnego pH gleby w jakiej rośnie ten gatunek, a więc w przedziale 5-6. W takich warunkach warto stosować nawozy, które zapewnią optymalne pobieranie składników pokarmowych bez obawy o ich uwstecznianie w glebie. Więcej informacji o tym jak stosować te rozwiązania w uprawie jagody kamczackiej można dowiedzieć się oglądając poniższy materiał filmowy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here