Dobre odżywienie malin na czas owocowania
Uczestnicząc już po raz kolejny w projekcie Malinowe Factory, firma Yara Poland realizuje dalszy ciąg doświadczeń związanych z nawozem YaraVita Frutrel. Jak on działa i kiedy warto go stosować – wyjaśnia Michał Wojcieszek.

Dolistny nawóz YaraVita Frutrel sprawdził się już w malinie jesiennej w ubiegłorocznych doświadczeniach, dając widoczny efekt w postaci poprawy jakości i wielkości plonowania malin jesiennych. W tym roku nadal będą kontynuowane doświadczenia. YaraVita Frutrel to duża dawka fosforu, który wspomaga intensywne procesy energetyczne zachodzące w czasie kwitnienia. Jest w nim zawarty wapń wpływający na jakość (jędrność) owoców oraz mikrolementy (cynk i bor) – przypomniał Michał Wojcieszek. Podkreśla również rolę wapnia, który dostarczony w czasie tworzenia się owoców będzie pozytywnie wpływał na końcową ich jakość. Nawóz, który łączy w sobie aż tyle pierwiastków to też wygoda i bezpieczeństwo stosowania – jeden produkt, który jest w stanie zaspokoić potrzeby pokarmowe roślin w fazie okołokwitnieniowej.  

YaraVita FRUTREL  to zawiesinowy nawóz dolistny opracowany specjalnie dla roślin sadowniczych, dostarczający wapń i inne składniki pokarmowe w okresie rozwoju zawiązków (N, P, Ca, Mg, Zn, B). YaraVita FRUTREL to nawóz po wieloma względami wyjątkowy, w którym: skumulowano dużą ilość składników pokarmowych, dobrano ich odpowiednie proporcje, uzyskano to co jest w praktyce niemożliwe, czyli połączenie fosforu i wapnia, wprowadzono skoncentrowany roztwór, najczystszych, wyselekcjonowanych alg morskich oraz wydłużono okres działania składników pokarmowych.
Takie działanie YaraVita FRUTREL jest możliwe dzięki specjalnym substancjom wspomagającym, które mają na celu ułatwienie aplikacji oraz poprawę skuteczności. Są to: środki zwilżające, obniżające napięcie, poprawiające pokrycie roślin cieczą roboczą, co zwiększa powierzchnię absorpcyjną i zapobiega przypaleniom; substancje zwiększające przyczepność, zapewniające odporność na zmywanie przez deszcz; absorbenty, substancje poprawiające pobieranie składników przez roślinę; dyspersanty i emulgatory, poprawiające równomierne rozłożenie składników pokarmowych w cieczy roboczej oraz ich pobieranie przez rośliny.  
Poprzedni artykułJagodnik 6/2020 – już w sprzedaży
Następny artykułBorówkowe Factory – spotkanie dla plantatorów 4 września 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj