Dlaczego warto zainwestować w zbiornik buforowy na wodę do nawadniania i fertygacji?
Ważnym elementem decydującym o powodzeniu w uprawie roślin jagodowych w tunelach jest dostępność do dobrej jakości wody. Jednym z elementów systemu fertygacyjnego pozwalającego poprawić parametry fizyko-chemiczne wody są zbiorniku buforowe. 

Takie zbiorniki w tym roku zostały zainstalowane w gospodarstwie Lewandowskich oraz Jakubowskich w Roguszynie koło Czerwińska nad Wisłą. Zbiorniki te, mimo wysokich kosztów instalacyjnych, dają bezpieczeństwo, jeśli chodzi o zabezpieczenie uprawy w dobrej jakości wodę. A jak sprawdzają się w praktyce, przekonacie się już 3 czerwca w czasie warsztatów malinowych organizowanych w tym gospodarstwie – szczegóły w materiale: „Malinowe Factory w Roguszynie – letnie odmiany – PROGRAM„.

Zastosowanie zbiorników buforowych z odpowiednio dobranym system poprawiającym parametry wody, w połączeniu z dobrze dobranymi rozwiązaniami do filtracji, pozwalają m.in. znacząco wydłużyć czas użytkowania taśm nawadniających. 

Więcej o korzyściach wynikających z zastosowania odpowiedniej jakości systemów filtracyjnych dowiecie się z materiału filmowego przygotowanego z Łukaszem Głuszczem z firmy Milex:Poprzedni artykułPolskie truskawki w sklepach Biedronka. Jak zostać dostawcą?
Następny artykułCENY TRUSKAWEK I MALIN – notowania z dn. 25.05.2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj