Czarna porzeczka czy Czarna rozpacz

alt

W dniu 08.07.2015 roku w miejscowości Horoszki, na Podlasiu, odbyło się spotkanie plantatorów porzeczki czarnej lub ,,Czarnej Rozpaczy”, jak kto woli. Celem tego spotkania była dyskusja nad fatalną sytuacją czarnej porzeczki w poprzednim i tym roku.

W spotkaniu uczestniczyło ok 100 plantatorów z rejonu wschodniej Polski. W czasie dyskusji zapadła decyzja, którą wszyscy zgodnie poparli, że należy próbować wpłynąć na rząd RP, aby ustabilizował rynek sprzedaży owoców w Polsce.

Ponieważ pisma, które do tej pory wystosowało Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek (KSPCP) oraz inne podmioty branżowe, nie przyniosły większego zainteresowania ze strony Rządu Polskiego, plantatorzy porzeczki czarnej postanowili podjąć następujące działania. W porozumieniu z KSPCP producenci czarnej porzeczki wstrzymują zbiory tego owocu od dnia 09.07.2015. Jeżeli to nie przyniesie efektu w postaci wzrostu cen skupu, wzorem roku ubiegłego, w poniedziałek 13.07.2015 roku w miejscowości Kuzki na Podlasiu, rozpocznie się protest polegający na blokowaniu drogi krajowej nr 19.

Apelujemy do wszystkich plantatorów czarnych porzeczek do wstrzymania zbiorów owocu i poparcie protestu.

Poprzedni artykułXVIII Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa, cz. II
Następny artykułKSPCP – zbiory porzeczek będą niższe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj