Cienkościenne taśmy kroplujące – ekspert radzi


Wiosna nadeszła, wystarczy rozejrzeć się po okolicznych sadach i plantacjach. Rozpoczynający się okres intensywnego wzrostu roślin wymusza szereg zabiegów, które trzeba przeprowadzić by cieszyć się dobrym plonem. Wśród niezbędnych czynności jest zaplanowanie nawadniania upraw. Jak najszybciej należny rozpocząć budowę systemu nawadniającego tam gdzie go nie ma oraz przeprowadzić kontrolę stanu instalacji istniejących.

TRUSKAWKA – POCZĄTEK SEZONU NAWODNIENIOWEGO

Plantacje truskawki w gruncie budzą się do życia jako jedne z pierwszych. Do podlewania upraw najczęściej wykorzystujemy system nawadniania kropelkowego.

Zdecydowana większość naszych odbiorców do nawadniania truskawki wybiera taśmy kroplujące. Są oszczędne, precyzyjne, łatwe w instalacji i zapobiegają rozwojowi niektórych chorób, które powoduje kontakt wody z rośliną (pleśń, grzyby). Kolejny plus jest taki, że woda, a wraz z nią nawozy trafiają bezpośrednio do strefy korzeniowej rośliny. Taśmy, które stosowane są przez plantatorów truskawek mają cienkie ścianki, najbardziej optymalna grubość to 508 mil, czyli 0,2 mm.

Oferujemy dwa rodzaje taśmy nawadniającej cienkościennej: Aquatape (dawniej Bluetape) oraz Streamline.

DLACZEGO DO NAWADNIANIA TRUSKAWEK POLECAMY CIENKIE TAŚMY?

czytaj dalej, po kliknięciu: Cienkościenne taśmy kroplujące – ekspert radzi

Materiał reklamowy

Poprzedni artykułTruskawki z Flevoplant w projekcie „Truskawki w tunelach”
Następny artykułBiologiczna ochrona roślin przed szkodnikami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj