W każdej niemal pracy efekt końcowy, ale przede wszystkim czas poświęcony na jej wykonanie zależą od narzędzi, które są do tego użyte. Ważna jest ergonomia i wygoda w trakcie pracy. Dlatego przystępując do cięcia krzewów borówki warto sięgnąć po odpowiednie narzędzia.

Firma Ceres International od 2022 roku ma w swojej ofercie profesjonalne sekatory do cięcia krzewów hiszpańskiego producenta firmy ALTUNA. Kilka modeli zasługuje na szczególną uwagę m.in. plantatorów borówki. Podczas cięcia borówki, które wykonywane jest przez kilka godzin w ciągu dnia, często dzień po dniu, ważna jest ergonomia pracy. Jeśli ręce się szybo męczą, a po całym dniu cięcia bolą nadgarstki i stawy, człowiek nie ma motywacji by dalej to robić. Dlatego proponujemy plantatorom borówki solidne i zarazem wygodne w użytkowaniu sekatory – podkreśla Tomasz Szuławy z firmy Ceres.

Wśród modeli jednoręcznych warto skorzystać z dwóch propozycji. Model J465 to sekator o tradycyjnym kształcie , trwały i niezawodny podczas cięcia. Na uwagę zasługuje też model J464 o ergonomicznym kształcie rękojeści. Ułatwia to dostęp do pędów w środku krzewów, a samo cięcie nie wymaga dużego wysiłku. Sekator ten przeznaczony jest do wycinania pędów o średnicy do 25 mm.

Tradycyjny model sekatora jednoręcznego
Sekator ALTUNA model J464

Podczas cięcia starszych krzewów przydać się może sekator dwuręczny. Tu warto sięgnąć po serię sekatorów dwuręcznych z rękojeścią wykonaną z włókna węglowego. Przez to jest on lekki a jednocześnie bardzo dobrze wyważony. Ostrza wykonane z tytanu są bardzo trwałe, a jednocześnie nie zużywają się podczas ostrzenia.

Sekator dwuręczny ALTUNA z tytanowym ostrzem

Asortyment sekatorów ALTUNA to również elektryczny model PRO25. Co go wyróżnia? Waga: 875 g; litowa bateria 2,5 Ah (16,8 W); tytanowe ostrza pozwalające ciąć pędy o średnicy do 25 mm. Sekatory elektryczne są coraz częściej wykorzystywane przy cięciu borówkowych krzewów, zwłaszcza na starszych plantacji. Praca nimi jest o wiele przyjemniejsza względem sekatorów ręcznych – średnio można uzyskać 20% wyższą wydajność pracy, a to już wiele znaczy w dzisiejszych czasach – podkreśla Tomasz Szuławy. W przypadku wszystkich oferowanych sekatorów dostępne są wszelkie części zamienne, a serwis wykonuje bezpośrednio firma Ceres.

Sekatory ALTUNA dostępne są w firmie CERES oraz u dystrybutorów – LINK https://ceres.pl/znajdz-dystrybutora
Poprzedni artykułJak wczesne powinny być wczesne truskawki?
Następny artykułAkademia Uprawy Truskawek – zapraszamy 25 lutego 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj