Braki fosforu i chlorozy na malinach
Na roślinach posadzonych w ramach projektu Malinowe Factory w wyniku strasu związanego z przesadzaniem, które dodatkowo zbiegło się z bardzo dużą amplitudą temperatur między dniem a nocą wystąpiły objawy niedoboru potasu oraz niewielkie chlorozy na liściach.

O tym jak szybko można dostarczyć roślinom brakujące składniki odżywcze oraz jak wspomóc maliny bezpośrednio po posadzeniu informuje dr Andrzej Grenda z firmy Yara Poland. W przypadku wystąpienia niedoborów fosforu, celowe jest zastosowanie nawozu KristaLeaf Fruit Controler lub nawóz Kristalon Żółty.

Na niektórych, młodych roślinach malin wystąpiły z kolei chlorotyczne przebarwienia związane prawdopodobnie z niedostatecznym odżywieniem roślin w azot. W takiej sytuacji dr A. Grenda, rekomendował zastosowanie nowego nawozu w ofercie firmy Yara jakim jest KristaLeaf FOTO. Jest to produkt zawierający m.in. duże ilości azotu, żelaza i magnezu, które mają za zadanie pobudzić roślinę do szybkiej produkcji chlorofilu. W przypadku malin owocujących na pędach dwuletnich rekomenduje się dwukrotne opryskiwanie krzewów roztworem tego nawozu przed kwitnieniem. W przypadku malin owocujących na tegorocznych pędach zaleca się cztery zabiegi wykonane w czerwcu w odstępach jednotygodniowych.   

Poprzedni artykułProgram ochrony malin w ramach projektu Malinowe Factory
Następny artykułApel KSPCP do Pani Premier Ewy Kopacz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj