Borówka – jak założyć plantację?
Rynek jagodowych się zmienia. Zawsze było to dość nieprzewidywalne środowisko, kiedy myślimy o owocach przemysłowych. Gdy w grę wchodzą jednak jagody kierowane na świeży rynek, sytuacja staje się bardziej przejrzysta i stabilna, choć i tu do czynienia mamy z pewnymi niewiadomymi. Choć dość wysokie są koszty rozpoczęcia takiej produkcji, to mimo wszystko przewidywalne przychody łatwiej skalkulować, by ocenić zasadność podjęcia decyzji o założeniu plantacji.

Jak założyć plantację?

Przede wszystkim w taki sposób, by uniknąć jak największej liczby błędów. Są one kosztowne, a niektóre bardzo trudne do skorygowania w późniejszym czasie. Zapraszam więc na webinarium pt. „Borówka – jak założyć plantację?”. Partnerami spotkania są firmy Yara Poland, Agrimpex, Carbohort i Gospodarstwo Szkółkarskie Ciepłucha. Swym doświadczeniem w zakresie zakładania plantacji borówek podzieli się także Paweł Korfanty. Spróbujemy wspólnie z przedstawicielami partnerujących firm podpowiedzieć wszystkim tym, którzy noszą się z zamiarem rozpoczęcia produkcji borówek, jak zrobić to właściwie. Webinarium powinno okazać się ciekawe także dla tych ogrodników, którzy chcieliby rozwinąć swoją borówkową aktywność.

O webinarium

Spotkanie jest bezpłatne dla wszystkich chętnych. Wystarczy dostęp do Internetu i urządzenie na którym będzie można obejrzeć wystąpienia oraz włączyć się do dyskusji na ich temat. Webinarium transmitowane będzie na profilu czasopisma Jagodnik na Facebook-u oraz na jego kanale na YouTube. W obu przypadkach zaraz po uruchomieniu streamingu otworzą się chaty. Za ich pośrednictwem będzie można nadsyłać do prelegentów pytania. Odpowiedzi na nie udzielone zostaną w drugiej części webinarium, a więc po zakończeniu ostatniej prelekcji.

Konferencja Borówkowa

Webinarium 22 lutego można potraktować jako wstęp czy rozgrzewkę do największej na świecie imprezy poświęconej temu gatunkowi – XII Międzynarodowej Konferencji Borówkowej. Odbędzie się ona w Ożarowie Mazowieckim, a jej organizatorem jest czasopismo Jagodnik. Wydarzenie będzie mieć charakter stacjonarny 7 marca i terenowy w dniu kolejnym (pokazy na plantacji). Z pewnością warto wziąć w nim udział. Na webinarium pt. „Borówka – jak założyć plantację” podpowiem co zrobić, by nabyć tańsze bilety na Konferencję Borówkową.

Kolejnym powodem, dla którego warto wziąć udział w nadchodzącym webinarium jest możliwość skorzystania z badań diagnostycznych finansowanych przez firmę Yara. To oferta skierowana do prenumeratorów czasopisma Jagodnik posiadających już owocującą plantację. Rozległe badania gleby i wody pozwolą na precyzyjne dostosowanie programu żywienia roślin zarówno do ich potrzeb jak i warunków w kwaterach po zimie. O szczegółach poinformujemy w trakcie wydarzenia.

Zapraszam na webinarium!

Nie przegap wydarzenia!Poprzedni artykułAnaliza chemiczna gleby – czy to dobry moment na pobranie prób?
Następny artykułCzy protesty rolnicze coś zmienią?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj