Biimore –na lepsze plonowane i jakość owoców maliny, truskawki i borówki
Tradecorp przedstawia Biimore, ultrawydajny biostymulator, który zrewolucjonizuje sektor tego typu produktów. Biimore rekomendowany jest do stosowania w szerokiej gamie upraw, uwalniając ich potencjał do lepszego plonowania i efektywnie wpływając na końcową jakość oferowanych produktów.

Ultraniska dawka

  • Ultraniska dawka Biimore wystarczy, aby uwolnić potencjał upraw, podnosząc parametry jakościowe i plony nawet o 28%.
  • Dzięki doświadczeniom przeprowadzonym w różnych uprawach na całym świecie i unikalnej kombinacji ponad 200 metabolitów pierwotnych i wtórnych, Biimore jest uważany za przełom w branży.
  • Ta bezprecedensowa premiera stawia Tradecorp w centrum uwagi pod względem innowacji i zrównoważonego rolnictwa na całym świecie.
  • Od 23 marca 2023 roku Biimore jest zatwierdzony jako biostimulator dla wszystkich upraw zgodnie z nowym prawodawstwem europejskim  (FPR)

ReEwolucja na rynku biostymulatorów

Tradecorp, ekspert w dziedzinie biostymulacji i zrównoważonego odżywiania upraw, wprowadza na rynek Biimore, ultrawydajny biostymulator uzyskiwany z zrównoważonego procesu fermentacji roślinnej, który plasuje firmę w światowej czołówce innowacji i zrównoważonego rozwoju. 

Biimore, który ma zapoczątkować kolejną ReEwolucję w rolnictwie, jest uważany za przełom w biostymulatorach w porównaniu z innymi dostępnymi aktualnie na rynku produktami. Jest to unikalne, ekskluzywne, wysoce zrównoważone rozwiązanie, które zostało użyte w ponad 180 doświadczeniach polowych na różnych uprawach na całym świecie, udowadniając, że połączenie ponad 200 BIOAKTYWNYCH SKŁADNIKÓW odpowiada za wysoką skuteczność tego produktu w ultraniskich dawkach.

Zgodnie z zaangażowaniem firmy na rzecz ogrodników, premiera biostymulatora Biimore stanowi punkt zwrotny w branży, dając szansę na lepsze plony za mniej, ponieważ częścią naszej odpowiedzialności jest pomaganie ogrodnikom w produkcji tego, czego rynki wymagają pod względem jakości, plonów i zrównoważonego rozwoju, jednocześnie reagując na trendy rynkowe – ocenia Jorge Aguilar, globalny dyrektor marketingu w Tradecorp.

Po latach badań i rozwoju wprowadzamy na rynek Biimore, ultrawydajny biostymulator, który jest naprawdę skuteczny w bardzo niskich dawkach. Dzięki efektowi synergicznemu ponad 200 biosubstancji, który został przetestowany na ponad 25 uprawach na całym świecie pokazując znakomite wyniki, które niewątpliwie konsolidują jego doskonałe rezultaty w różnego rodzaju uprawach – dodał. 

Strategia rozwoju Tradecorp koncentruje się na zaawansowanych technikach, takich jak genomika i transkryptomika, aby zaspokoić ewolucję rynku i wymagania hodowców. Zespoły badawczo-rozwojowe Tradecorp obejmują grupy badawcze zlokalizowane w centrach badań porównawczych i wysoce prestiżowych uniwersytetach na całym świecie. Pracujemy z technologiami, które wpływają biostymulująco na etapy rozwoju i dorastania owoców, poprawiając plony i parametry jakości zbiorów z fantastycznymi wynikami agronomicznymi przy bardzo niskich dawkach – informuje Jose Nolasco, dyrektor ds. badań i rozwoju Bionutrition w firmie Tradeorp.

Biimore – ultrawydajny biostymulator

Biimore to ultrawydajny biostymulator, który stosuje się w bardzo niskich dawkach, od 25 do 200 ml/ha na aplikację, w zależności od uprawy. Czyli 10 do 40 razy mniej niż dawki normalnie zalecane dla innych biostymulatorów

Powodem ultra wydajności Biimore jest wyjątkowa kombinacja metabolitów pierwotnych i wtórnych, w tym aminokwasów L-α, witamin, cukrów i innych naturalnych związków występujących w tym produkcie. Żaden inny produkt na rynku nie jest w stanie odtworzyć unikalnego składu Biimore. 

Dawkowanie:

1) truskawka

3 x 100 ml/ha w fazach rozwojowych BBCH 81, 85 i 87 (początek dojrzewania owoców-pierwsze owoce całkowicie wybarwione) lub

4 x 150 ml/ha od fazy BBCH 19 (rozwinięte 9 i więcej liści), każdy kolejny zabieg w odstępach 14 dni

2) borówka

3 aplikacje x 100 ml/ha w fazach rozwojowych BBCH 77, 81, 85 (zawiązane 75% owoców-zaawansowane dojrzewanie pierwszych jagód u podstawy grona)

3) malina

4 x 100 ml/ha w fazach BBCH 71 (zawiązywanie owoców) 73 (30% zielonych owoców); 76 (60% zielonych owoców),  81 (początek dojrzewania)

Badania prowadzone na różnych uprawach wykazały, że bardzo niska dawka Biimore, wystarczy, aby uwolnić potencjał roślin, pozwalając uzyskać wysokie plony i optymalną jakość oferowanych produktów. Niektóre doświadczenia realizowane np. w uprawie pomidorów koktajlowych, pokazywały, że po zastosowaniu biostymulatora Biimore masa owoców zwiększała się o 14%, a plony o 12 %, u cytrusów – 19% wzrostem masy owoców i 10% wzrost plonu, brzoskwinie – 7% wzrost masy owoców i 4% wzrostem plonu. Tymczasem w uprawie winogron deserowych uzyskiwano wzrost masy owoców o 16%, a melonów o 28%.

Aby w pełni wykorzystać nowy na rynku, ultrawydajny biostimulator, firma Tradecorp zaleca stosowanie go w celu poprawy parametrów plonu od fazy zawiązywania owoców do ich wczesnego wzrostu i dojrzewania. W przypadku uprawy zbóż i soi przed kwitnieniem w uprawie roślin strączkowych. Produkt ten można mieszać ze wszystkimi nawozami i środkami ochrony roślin. Nie potrzebuje specjalnych warunków czy pH do aplikacji.

Wysoce zrównoważony proces produkcji

Biimore jest wytwarzany w ramach własnego, unikalnego procesu produkcyjnego Tradecorp, przy użyciu ekskluzywnej technologii będącej wynikiem specjalnej kombinacji szczepu Corynebacterium glutamicum, złożonego i zrównoważonego źródła pożywienia pochodzącego z melasy typu A z trzciny cukrowej, które współdziałają tworząc ten wyjątkowy produkt. 

Proces produkcji Biimore obejmuje bardzo precyzyjny proces produkcji, gdyż każda zmiana opracowanej technologii zmieniłaby ten biostimulator w inny produkt. 

Rejestracja w Unii Europejskiej jako “niebakteryjny biostymulator roślin”

Biimore otrzymuje aprobatę w ramach EU FPR Biostimulant do stosowania we wszystkich uprawach rolniczych i ogrodniczych. W marcu 2023 r. Biimore został zarejestrowany w Unii Europejskiej jako “niebakteryjny biostymulator roślin” zgodnie z rozporządzeniem UE w sprawie produktów nawozowych 2019/1009 (FPR), opatrzony znakiem CE. To uczyniło Biimore pierwszym biostymulatorem Tradecorp i jednym z pierwszych na rynku, który otrzymał znak CE zgodnie z nowym rozporządzeniem. 

Dzięki znakowi CE, biostymulator Biimore jest teraz certyfikowany w zakresie wydajności i jakości, w tym zdolności do zwiększania jakości owoców pod względem wielkości, wagi i zawartości cukrów. Produkt ten rekomendowany jest do stosowanie dolistnego w dawce 25–200 ml/ha na aplikację

Tradecorp

Tradecorp to spółka należąca do koncernu Rovensa, który jest globalnym przedsiębiorstwem działającym w sektorze biostymulacji i zrównoważonego żywienia roślin, opracowując i produkując najlepsze, innowacyjne rozwiązania, które są sprzedawane w ponad 60 krajach na świecie. 

Tradecorp zapewnia kompleksowe portfolio produktów premium, w tym takie rozwiązania jak biostymulatory, chelaty i precyzyjne nawozy dolistne.  Niedawne strategiczne przejęcia przez firmę Tradecorp, takich przedsiębiorstw jak Microquimica w Brazylii i SDP we Francji, doprowadziły do bezprecedensowego umocnienia się przedsiębiorstwa i zwiększenia portfolio o rozwiązania mikrobiologiczne, takie jak inokulanty i ekstrakty bakteryjne, a także najnowocześniejsze adiuwanty. 

Dystrybucja w Polsce:

www.agroas.pl
www.agrolex.pl

Agro Partner Józef Piotrowski

www.florimex.info.pl

www.polger.com

www.symbioz.pl

www.za-rol.pl

Kontakt z przedstawicielami Rovensa Next (Tradecorp)

Radosław Potrawiak – 575 754 171 (Polska zachodnia)

Antoni Nowosad – 533 306 553

Paweł Korpysz – 690 314 357 (Polska południowo-wschodnia)

Grzegorz Hoffman – 889 801 424 (Polska wschodnia)

Jacek Czernichowski –  798 767 949 

materiał informacyjny z firmy Tradecorp


Poprzedni artykułNawożenie malin w tunelach – okres kwitnienia i zawiązywania owoców
Następny artykułNowe koncepcje nawożenia truskawek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj