Bezpieczna ochrona roślin

Firma Axe- environnement dostarczająca od 10 lat wysokiej jakości rozwiązania z zakresu ochrony środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa pracy przy stosowaniu środków ochrony roślin, 9 kwietnia w Warszawie zorganizowała konferencję prasową podczas której zaprezentowano strategie działań jakie będą realizowane w Polsce.

Axe-environnement oferuje odzież ochronną w postali okularów ochronnych, rękawic, kombinezonów itp., jak również produkty pozwalające na bezpieczne przechowywanie środków ochrony roślin (szafy na chemikalia, kontenery) oraz konserwację opryskiwaczy.

Składane stanowisko do bezpiecznego mycia opryskiwacza typu Osmofilm

Działalność firmy do roku 2014 dotyczyła tylko obszaru Francji. Teraz szeroka oferta środków ochrony indywidualnej będzie dostępna także w Polsce. Wszystkie produkty można zakupić w łatwy i szybki sposób, w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu – za pośrednictwem sklepu internetowego axe-environnement.pl.

Podczas konferencji oficjalnej inauguracji sklepu dokonali: Emeric Oudin – dyrektor firmy Axe-environnement – oraz Anna Masłowska – specjalista ds. rozwoju międzynarodowego.

Wybór Polski, jako kolejnego kraju działań dla firmy Axe-environnement nie był przypadkowy. Prowadzone tutaj działania edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa stosowania środków ochrony były istotnym czynnikiem decyzyjnym dla firmy. Takie działania od kilku lat realizuje m.in. firma Bayer CropScience, poprzez chociażby kampanię edukacyjną Grunt to bezpieczeństwo. Przypomnieli o tym dr Jerzy Próchnicki i Dorota Kasza z BCS.

Dr Jerzy Próchnicki podkreślał istotę bezpiecznej pracy w rolnictwie

Dr Jerzy Próchnicki – Dyrektor Działu Rozwoju i Rejestracji podkreślał, że to właśnie rolnictwo jest jedną z najbardziej wypadkowych gałęzi produkcji w Polsce. Z badań KRUS (PIP) wynika, że w 2013 roku polscy rolnicy zgłosili 23 374 zdarzenia wypadkowe. Dr Jerzy Próchnicki przedstawił również działania z zakresu bezpieczeństwa stosowania środków ochrony roślin, które są na stałe wpisane w strategię działań firmy Bayer CropScience na całym świecie.

Dorota Kasza – Menadżer ds. Komunikacji, zaprezentowała działania prowadzone w ramach kampanii ”Grunt to bezpieczeństwo”, w tym unikalną aplikację „dress code”, ułatwiającą właściwy dobór środków ochrony indywidualnej.

na podstawie materiałów prasowych Axe-environnementPoprzedni artykułDla producentów borówki (cz. II)
Następny artykułWspółpraca i doradztwo na każdym polu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj