Arysta LifeScience przejęta przez Platform Specialty Products
Arysta LifeScience Limited („Arysta LifeScience”) ogłosiła 17 lutego 2015, że Platform Specialty Products Corporation (NYSE:PAH) zakończyło właśnie rozpoczęty wcześniej proces przejęcia Arysta LifeScience za około $3.51 miliarda, uwzględniając kapitał obrotowy i inne korekty.

Po zamknięciu procesu przejęcia: Prezes i CEO Arysta LifeScience, Wayne Hewett, został prezesem Platformy, dołączając do Martina E. Franklina i Dana H. Leevera w Zarządzie Platformy. Na swoim stanowisku, Wayne Hewett będzie zarządzał biznesem agrochemicznym i nadzorował operacje Platformy. Ponadto, Flavio Prezzi, który wcześniej był odpowiedzialny za operacje Arysta LifeScience w Ameryce Łacińskiej, został mianowany Chief Operating Officer nowo utworzonego

segmentu agrochemicznego Platformy. Zamknięcie tego procesu oznacza trzecie przejęcie Platformy w obszarze agrochemicznym, po przejęciu Grupy Agriphar 1 października 2014 i Chemtura AgroSolutions 3 listopada 2014, tworząc tym samym najbardziej wszechstronną i globalną ofertę – zarówno tradycyjne środki ochrony roślin jak i inne produkty dla roślin.

Nowo powstały sektor agrochemiczny Platformy, będzie działał pod nazwą Arysta LifeScience, ze sprzedażą około 2,1 mld $. Prezes Platformy, Wayne Hewett, oświadczył, „Po zakończeniu tego przejęcia możemy lepiej wykorzystywać nasze możliwości rozwoju, które pojawią się dzięki połączeniu Arysta LifeScience, Agriphar i Chemtura AgroSolutions oraz połączonym zespołom profesjonalistów z całego świata. Nasz nowo powstały segment AgroSolutions posiada silne podstawy w obszarach szybko rozwijających się, zarówno w aspekcie produktów jak i obecności na świecie, oraz dzięki wiodącemu portfolio substancji aktywnych i rejestracji. Jesteśmy doskonale pozycjonowani do dalszego rozwoju, który będzie w stanie sprostać rosnącym oczekiwaniom rolników na całym świecie.”

Nowa firma działa w ponad 125 krajach na świecie i korzyści wynikające integracji globalnego łańcucha dostaw będą widoczne natychmiastowo.

Platform Specialty Products to międzynarodowy koncern zajmujący się produkcją specjalistycznych środków chemicznych wysokiej technologii i świadczeniem usług technicznych. Nasza działalność obejmuje wytwarzanie szerokiej gamy specjalistycznych chemikaliów, które są tworzone w wielostopniowych procesach technologicznych. Te specjalistyczne chemikalia i procesy tworzą produkty, które sprzedajemy naszym klientom w branży elektronicznej, metalurgicznej, tworzyw sztucznych, sztuk graficznych, oraz wydobycia ropy na morzu i przemysłu wiertniczego.  

Poprzedni artykułNagrodzone produkty na targach TSW 2015
Następny artykułTSW 2015 (cz. I)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj