Allegro, Verdi i Ritmo – trzy nowe odmiany truskawek

allegro
‘Allegro’, to odmiana truskawek uprawiana na polskich plantacjach od dwóch sezonów. Zupełnymi nowościami są natomiast ‘Verdi’ i ‘Ritmo’. Ich owocowanie można było oceniać już od dwóch sezonów w ramach projektu „Truskawki w tunelach”. Co trzeba wiedzieć o tych trzech kreacjach informuje Dariusz Bujak z firmy De Kemp. Przedsiębiorstwo to było jednym z partnerów tego truskawkowego projektu.

Szkółka De Kemp do ubiegłorocznych, wiosennych nasadzeń dostarczyła sadzonki tray plants oraz frigo A+ odmian ‘Allegro’ i ‘FE 17 11’ (więcej o uprawie tych odmian czyt. „Zasady uprawy trzech ważnych odmian truskawki”). Ta ostatnia w trakcie trwania projektu otrzymała nazwę ‘Verdi’. Uprawę realizowano wówczas na tzw. 60-dniowy zbiór. Z dostarczonych odmian szczególnie dobrze zaowocowała odmiana ‘Verdi’. Wysoko została oceniona jej plenność oraz trwałość w obrocie towarowym i smak jej owoców.

Verdi (FE 1711) uprawiane na lekko podniesionych zagonach – plonowanie w uprawie 60-dniowej

Sadzonki wszystkich trzech odmian posłużyły również do lipcowych nasadzeń w 2019 roku. Wtedy to ocenialiśmy ich plonowanie po ciepłym lipcu oraz tej wiosny, kiedy można było ocenić faktyczny ich potencjał plonotwórczy oraz jakość owoców. O tym jak plonowały w tym roku odmiany ‘Allegro’, ‘Verdi’ i ‘Ritmo’ (tutaj dostawcą sadzonek była firmy Neessen) dowiecie się oglądając materiał filmowy.Poprzedni artykułWstępny szacunek zbioru jagodowych według GUS
Następny artykułAronia 2020 – oczekiwania i prognozy przed zbiorami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj