Wystawa Agro Show 2016 która niedawno odbyła się w Bednarach posłużyła za okno wystawowe także dla firm produkujących sprzęt do pielęgnacji plantacji jagodowych. Wśród nich wymienić warto pielniki, które umożliwiają odchwaszczanie nasadzeń ograniczając jednocześnie zastosowanie herbicydów.

Podczas wydarzenia można było także zobaczyć kosiarki do utrzymania ładu w międzyrzędziach, rozdrabniania wyciętych pędów a nawet kamieni. Jedną z najokazalszych maszyn udostępnionych dla zwiedzających podczas Agro Show 2016 był samojezdny kombajn całorzędowy do krzewów jagodowych – Oskar.

Podstawą udanej produkcji owoców jagodowych jest umiejętne i właściwe przygotowanie podłoża. W tym celu przydatne mogą okazać się niektóre spośród maszyn prezentowanych w Bednarach. Mowa tu o glebogryzarkach, mulczerach, czy maszynach typu stone crusher:

Pielęgnacji rzędów służą pielniki, które mechanicznie usuwają niepożądaną roślinność, stwarzając krzewom lepsze warunki do wzrostu, bez konieczności konkurowania z chwastami o światło, wodę i składniki pokarmowe:

Silnie reprezentowaną grupą były także maszyny do pielęgnacji darni w międzyrzędziach:

Na szczególną uwagę zasługuje także samojezdny kombajn całorzędowy Oskar wyprodukowany przez JPS Jagoda:

baner-1000x100_2017Poprzedni artykułUprawa jagody kamczackiej w Polsce, cz. II
Następny artykułMalinowa ekspedycja do Wielkiej Brytanii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj