Po kilkumiesięcznych działaniach związanych z realizacją projektu Borówkowe Factory możemy już pochwalić się pierwszymi wynikami z zaplanowanych tam doświadczeń. Jakie są różnice we wzroście posadzonych odmian, w tym różnice między sadzonkami tych samych odmian ale różnego pochodzenia? Jak prowadzić owocujące plantacje by uzyskiwać wysokie plony borówki? O tym wszystkim opowiedzą zaproszeni eksperci podczas plenerowego spotkania w Karczmiskach.
Zapraszamy na spotkanie, podczas którego zaprezentujemy nową, doświadczalną kwaterę borówki założoną w ramach projektu Borówkowe Factory. W trakcie spotkania opowiemy i pokażemy jak zakładana była plantacja, jakie zastosowano rozwiązania technologiczne i jakie są wstępne wyniki z założonych tam doświadczeń, prowadzonych pod czujnym okiem zespołu dr Pawła Krawca z Horti Team. Spotkanie będzie miało charakter plenerowy, w jego trakcie uczestnicy podzielni na grupy będą mogli poznać tajemnice nowej plantacji, porozmawiać z zaproszonymi ekspertami oraz zapoznać się z ofertą firm, które uczestniczą w projekcie.
Data: 4 września 2020, godzina 12.00
Miejsce: Karczmiska, ul. Owocowa 1
Wstęp: tylko dla zarejestrowanych uczestników – link do Rejestracji
Program BORÓWKOWE FACTORY 2020
12-13.00 – Rejestracja uczestników
13-13.15 – Powitanie uczestników – dr Paweł Krawiec, Mariusz Podymniak
13.15 – 15.45– Zwiedzanie w grupach
- Jak zakładaliśmy plantację borówki – dr Paweł Krawiec/Mariusz Podymniak
- Typy sadzonek i odmiany na plantacje towarowe – przedstawiciele szkółek Fall Creek Farm & Nursery, In vitro – Kusibab, Schrijnwerkers Plants, Gospodarstwo Koter
- Zastosowane rozwiązania produkcyjne – przedstawiciele partnerów projektu
- Przygotowanie roślin do spoczynku zimowego – dr Paweł Krawiec & Timac Agro Polska
15.45 – 16.30 Rozmowy w kuluarach i spotkania z firmami
Ze względu na obostrzenia związane ze stanem pandemii Covid -19 liczba uczestników będzie ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Podczas spotkania będzie możliwość konsultacji fitopatologicznych, których udzielać będzie dr Beata Hetman, doświadczony fitopatolog i ochroniarz roślin jagodowych. W tym celu można będzie zabrać rośliny lub ich fragmenty z objawami zaburzeń.
Na dzień 24 sierpnia zakończyliśmy zapisy na spotkanie, z powodu wyczerpania dostępnych miejsc.
Koszt udziału w spotkaniu wynosi 80 zł/osoby. Płatność będzie przyjmowana w dniu spotkania podczas rejestracji uczestników.
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania spotkania w przypadku zagrożenia Covid-19 lub sytuacji uniemożliwiającej jego bezpieczną organizację.