Budujemy populację owadów zapylających® – nadszedł czas działania!

Murarka ogrodowaObecność owadów zapylających na plantacjach kwitnących roślin uprawnych gwarantuje nie tylko uzyskanie odpowiedniej wielkości i jakości plonu, ale jest także niezbędnym elementem zachowania bioróżnorodności ekosystemu rolniczego. Firma Sumi Agro, już od prawie 10 lat prowadzi działalność edukacyjną w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony owadom zapylającym.

W tym roku będzie miała miejsce już trzecia edycja, cieszącej się ogromną popularnością, wzbudzającej ciekawość i promującej proekologiczną działalność, akcji Budujemy populację owadów zapylających®. Celem kampanii jest zachęcenie producentów, rolników i sadowników, do samodzielnego prowadzenia hodowli dziko żyjącej pszczoły oraz zwrócenie uwagi na właściwy dobór środków ochrony roślin, bezpiecznych dla entomofauny zapylającej i pożytecznej.

 

murarka ogrodowa
Firma Sumi Agro przekaże w tym roku 2500 domków z gniazdami murarki ogrodowej


W ramach tegorocznej edycji akcji firma Sumi Agro:

  • przekaże kolejne 2500 domków z gniazdami murarki ogrodowej;
  • rozda kolejne skrzynie z gniazdami murarki do wykorzystania w sadach produkcyjnych i na plantacjach kwitnących roślin rolniczych;
  • zorganizuje spotkania w ośrodkach pokazowych, gdzie będzie można zobaczyć jak żyje i pracuje murarka ogrodowa, a specjaliści będą przekazywali informacje o biologii i hodowli tego owada;
  • przeprowadzi kampanię informacyjną na temat owadów zapylających i ich roli w kształtowaniu plonu roślin uprawnych.

Firma Sumi Agro jest inicjatorem realizowanej od 2006 r. kampanii edukacyjnej „Ochrona roślin bezpieczna dla pszczół”, której celem było uświadomienie rolnikom i sadownikom znaczenia pszczoły miodnej w środowisku i w zapylaniu roślin oraz promowanie takich działań w zakresie ochrony roślin, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo tych owadów. W styczniu 2013 r. zainaugurowana została nowa odsłona akcji pod hasłem: Budujemy populację owadów zapylających®, a działania edukacyjne kampanii zostały rozszerzone na inne niż pszczoła miodna owady zapylające, głównie na murarkę ogrodową.

W ramach akcji prowadzonej w ubiegłym sezonie organizatorzy akcji przekazali producentom zarówno domki z gniazdami murarki ogrodowej jak i skrzynie − do wykorzystania w sadach produkcyjnych i na kwitnących plantacjach rzepaku. Zorganizowane zostały także sadownicze ośrodki pokazowe, w których można było zapoznać się z hodowlą tego owada i zobaczyć jak żyje i pracuje ten „wielki-mały” sprzymierzeniec człowieka w trosce o dobry plon. Budujemy populację owadów zapylających® to akcja edukacyjna prowadzona z ogromnym zaangażowaniem. Miarą sukcesu akcji jest zadowolenie producentów, chęć kontynuacji podjętych działań oraz wzrost wiedzy i świadomości dotyczącej owadów zapylających, a szczególnie murarki ogrodowej.

Chęć otrzymania domku z murarką ogrodową można zgłaszać przez stronę www.sumiagro.pl/zapylacze od 2 marca 2015 r. W serwisie znajdują się również szczegółowe informacje na temat akcji i hodowli murarki ogrodowej. 

Poprzedni artykułSzkolenie dla producentów owoców jagodowych w Gryficach
Następny artykułBiostymulatory – definicje i rejestracje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj