Maliny odmian jesiennych prowadzone na pojedynczy zbiór z pędów tegorocznych wchodzą właśnie w okres kwitnienia. To wymagający okres dla roślin ale i kluczowy ze względu na wykorzystanie ich potencjału do wydawania plonu. Należy więc zapewnić im komfort, zwłaszcza w zakresie odżywienia. O tym jak tego dokonać mówią dr inż. Diana Wieczorek i Andrzej Miąsko z ICL.

Dystrybucja wody i nawozów na lepszym poziomie

ICL w swej ofercie posiada produkt H2Flow. Jego aplikacja sprawia, że woda zarówno pochodząca z deszczu jak i ta podawana za pośrednictwem linii kroplujących nie przenika szybko w partie gleby gdzie staje się niedostępna dla roślin. Po zastosowaniu tego preparatu rozsiąka się ona poziomo w obrębie ryzosfery. To czyni nawadnianie bardziej efektywnym, a na plantacjach pozbawionych możliwości podawania wody H2Flow zapewnia roślinom zwiększony dostęp do wilgoci, co szczególnie ważne jest w okresach suszy z jakimi aktualnie się zmagamy. Unikalna cecha H2Flow ważna jest także w kontekście podawanych z wodą nawozów. Znajdując się płytko w roztworze glebowym także dłużej pozostają dostępne dla malin.

Fertygacja i nawożenie dolistne

W tym obszarze doradca ICL zwrócił uwagę na produkty z gamy Agrolution. Agrolution Special jest częstym wyborem tych plantatorów malin, którzy stosują mniej zaawansowane systemy fertygacyjne. Tam, gdzie za aplikację nawozów odpowiada jeden inżektor czy jeden Dosatron, Agrolution Special po prostu się sprawdza. Możemy w jednym zbiorniku łączyć go np. z saletrą wapniową. To bardzo wygodne i jednocześnie bezpieczne. Jest on szybko pobierany przez rośliny i w wysokim stopniu wykorzystywany przez nie. Ogrodnicy przekonali się już, że produkt ten działa bardzo dobrze – mówił w Karczmiskach w gospodarstwie dr Pawła Krawca Andrzej Miąsko.

Dr inż. Diana Wieczorek zwróciła zaś uwagę na korzyści wynikające z zasilenia roślin nawozem dolistnym Agroleaf Power Total. To produkt zrównoważony, który zapewni roślinom komfort w nadchodzących dniach. Gdy owoce zaczną się już zawiązywać i rosnąć lepszym wariantem żywieniowym będzie Agroleaf Power High K. Podniesiona zawartość potasu w nim wpłynie pozytywnie na wysycenie owoców cukrem, zapewniając im lepszy smak, i poprawę ich jakości.

Więcej na filmie

Wypowiedzi obojga przedstawicieli ICL można zobaczyć na poniżej zamieszczonym materiale filmowym:Poprzedni artykułCeny malin spadają. Notowania truskawek i malin z 29.06.2023
Następny artykułCeny malin na Ukrainie nadal spadają. Zła informacja dla Polski i Serbi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj