Związek Sadowników RP obchodzi 20-lecie działalności
W Warce 11 czerwca 2019 roku Związek Sadowników RP obchodził 20-lecie swej działalności. W związku z tym na grójecczyznę zjechali delegaci z całego kraju oraz wielu zaproszonych na tę okoliczność gości.

Czas retrospekcji i podsumowań

Spotkanie otworzył Jan Madej, jeden z założycieli Związku Sadowników RP. Powitał przybyłych gości oraz delegatów. Podziękował im za ciężką, systematyczną pracę na rzecz krajowego sadownictwa. Po nim zaś przemawiał prezes organizacji, poseł Mirosław Maliszewski. Stwierdził, że choć stowarzyszenie powołali ludzie mało doświadczeni w tego typu działalności, to jednak przez ostatnie 2 dekady Sadownicy RP stali się organizacją prężną, wpływającą na kształt polskiego sadownictwa. Świadomie obrano formę stowarzyszenia, aby nadać jej zakres masowy i terenowy. Związek Sadowników RP miał stać się i stał się organizacją otwartą na wszystkich. Jest tu miejsce na dyskusje, nawet na spory. Ścierają się różne koncepcje, jednak organizacja zawsze mówi językiem sadowników i branży – mówił M. Maliszewski. Zaznaczył, że początkowo działalność obejmowała jedynie część Mazowsza, jednak szybko zaszła konieczność rozwinięcia zakresu terytorialnego funkcjonowania stowarzyszenia. Dzięki temu zyskało ono mandat do reprezentowania całego polskiego sadownictwa. O tym w jaki sposób organizacja pełniła go oraz co zamierza w przyszłości będzie można przeczytać w kolejnym numerze czasopisma Jagodnik. Przyjemnym akcentem tej części obchodów Jubileuszu było wręczenie pamiątkowych drzeworytów osobom zasłużonym dla Związku Sadowników RP.

Wzniosłe i uroczyste słowa

Po sprawozdaniu Mirosława Maliszewskiego głos zabierali zaproszeni goście. Wśród nich przedstawiciele organów państwa i samorządowcy. W przemówieniach wybrzmiewały nuty wdzięczności za społeczną pracę na rzecz sadownictwa oraz deklaracje współpracy w kolejnych latach.

Poprzedni artykułPrzerzedzanie owoców u borówki, konieczne dla utrzymania jakości
Następny artykułII Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Transmisja LIVE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj