Zalecenia dotyczące fertygacji malin

fertygacja malin, PolkaWłaściwie realizowany program fertygacji malin daje bardzo dobre efekty, jeśli chodzi o zwyżkę plonu oraz poprawę jakości owoców nie tylko wielkości owoców ale również ich smakowitości. W tym celu bardzo ważne jest ułożenie właściwego programu, który będzie uwzględniał wymagania roślin, zawartość składników ożywczych w glebie oraz fazy wegetatywne w których znajduje się rośliny.

Jak informuje dr A. Genda z firmy Yara, do jednych z najważniejszych zasad fertygacji należy stosowania bardzo dobrze rozpuszczalnych nawozów odpowiednio dobranych nie tylko dla danego gatunku, ale również jego fazy rozwojowej, a nawet wymagań konkretnej odmiany. W uprawie malin owocujących na tegorocznych pędach ważne jest utrzymywanie właściwego pH podawanego roślinom roztworu, którego stężenie wypływie z emitera powinno wynosić od 0,1% do 0,13%.

W przygotowanym filmie dr A. Grenda informuje o tym jak właściwie przygotować taki roztwór oraz prezentuje wyniki doświadczeń realizowanych z fertygacją malin odmiany 'Polka’ i 'Polana’, gdzie w zależności od roku wzrost plonu sięgał od 8 do ponad 20% względem kontroli, którą stanowiły kwatery z nawadnianiem.

Poprzedni artykułKSPCP w sprawie pomocy de minimis dla plantatorów porzeczki czarnej
Następny artykułDruga ocena odmian maliny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj