Zadbajmy o dobre odżywienie malin w tunelach przed zimą
Nową kwaterę doświadczalną w projekcie „Malinowe Factory” założono w jednym ze zblokowanych tuneli, gdzie w uprawie znajdują się nowe letnie odmiany malin oraz kwatera doświadczalna, gdzie rośnie kilkanaście najnowszych odmian owocujących na tegorocznych pędach z możliwością ich uprawy na podwójny zbiór. Z prowadzonymi tutaj doświadczeniami będzie można zapoznać się 9 września w czasie finałowego spotkania w ramach projektu „Malinowe Factory 2023”. A teraz zapraszamy na pakiet informacji z zakresu nawożenia tak uprawianych malin w okresie sierpnia i września.

W przygotowanym materiale w jednej kwater tego doświadczenia zapraszamy na rozmowę gospodarza projektu dr Pawła Krawca z Bartkiem Drzazgą z firmy Timac Agro Polska na temat pozbiorczego nawożenia malin uprawianych na zbiór z pędów dwuletnich w tunelach foliowych. 

W czasie wzrostu pędów tegorocznych do końca sierpnia warto stymulować wzrost pędów tegorocznych. W tym celu warto stosować nawóz KSC 2 biały z dużą zawartością azotu oraz fosforu, potasu, siarki, mikroelementów oraz substancji biostymulujących. 

Koniec sierpnia czy też początek września to z kolei czas na wyeliminowanie z pożywki azotu i wprowadzenie do odżywiania malin nawozu KSC 4 niebieski z dużą zawartością fosforu, potasu oraz substancji biostymulacyjnych. Nawóz ten dobrze przygotowuje rośliny do spoczynku zimowego.

Z kolei w kwaterze założonej z sadzonek plug, również stymulowany jest wzrost pędów w celu uzyskania ich odpowiedniej wysokości i liczby pąków kwiatowych. W tej kwaterze rozmowa dotyczył możliwości łączenia zabiegów ochrony z nawożeniem dolistnym.

Więcej informacji dotyczących nawożenia malin w tunelach w sierpniu i wrześniu dowiecie się z materiału filmowego:

Poprzedni artykułJak powstają zagony pod uprawę truskawek?
Następny artykułAroniowy dramat dopełnia się na naszych oczach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj