XI Międzynarodowa Konferencja Rubus-Ribes (cz. I)
Tegoroczna, XI Międzynarodowa Konferencja Rubus-Ribes odbyla się w dniach 18-25 czerwca w 2 miejscowościach położonych w Północnej Karolinie (NC), USA. Pierwsza część konferencji, przedsympozjalna obejmowała zwiedzanie Stacji Doświadczalnej w Salisbury oraz kilka lokalnych farm położonych w pobliżu Charlotte.

 Wizyta w Stacji Doświadczalnej w Salisbury

Joe Hampton, menadżer Stacji Doświadczalnej w Salisbury
Joe Hampton, menadżer Stacji Doświadczalnej w Salisbury

Działalność badawcza w rolnictwie na terenie USA datuje się od 1887, kiedy powołano do życia Departament Rolniczy Północnej Karoliny (the North Carolina Department of Agriculture and Consumer Services (NCDA&CS) wraz z 18 Stacjami Badawczymi rozmieszczonymi na terenie Stanów Zjednoczonych. Działalności Stacji powiązana jest bezpośrednio z jednostami naukowymi takimi jak College of Agriculture and Life Sciences, North Carolina State University and School of Agriculture, Environmental Sciences at NC A&T State University. 

Joe Hampton, menadżer Stacji Doświadczalnej w Salisbury przedstawił rolę Stacji w informowaniu społeczeństwa o najnowszych wynikach doświadczalnych.Każda ze stacji charakteryzuje się odmiennymi warunkami klimatyczno-glebowymi, co stwarza możliwość poznania przydatności wybranych gatunków roślin i zwierząt do uprawy i hodowli w zmiennych warunkach na terenie USA. Misją wszystkich stacji jest wdrażanie przekazywanie zdobytej wiedzy społeczeństwu i bezpośredniemu wykorzystaniu w produkcji rolniczej.

Piedmont Research Station in Salisbury
Piedmont Research Station in Salisbury


Na terenie Stacji w Salisbury, Gina Fernandez przedstawiła wyniki programu hodowli maliny i jeżyny oraz uzyskane klony. Uczestnikom konferencji przedstawiono również nowy system formowania jeżyny the rotating cross-arm (RCA) umożliwiający okrywanie mniej odpornych odmian jeżyny na zimę (fot.. 5,6).

Warto wiedzieć, że Północna Karolina słynie z uprawy jeżyn. Dlatego też program konferencji obejmował wizytę na kilku farmach, gdzie można było zobaczyć np. towarowe plantacje jeżn powtażających owoacowanie z odmianą Prim-Ark 45 oraz tradycyjnie owocujących jak np. 'Von’, 'Ouachita’, 'Navaho’ czy 'Natchez’.  

Więcej zdjęć w galerii

Poprzedni artykułSzacunki zbiorów malin w Serbii
Następny artykułXI Międzynarodowa Konferencja Rubus-Ribes (cz. I)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj