Wybieramy dziecko plantatorów, które degustacją pierwszych owoców otworzy sezon. Trwa finałowe głosowanie.
W czerwcu borówkowa branża wybiera najmłodszego z plantatorów. Dokonana przez niego degustacja otworzy borówkowy sezon. Jesteśmy na ostatniej prostej. Głosowanie trwa do niedzieli 24 czerwca, do godziny 21:00. Głosujemy przy użyciu ikonek Facebooka. 1 wspólny post, 4 kandydatów, 4 ikonki, kto ma więcej, ten wygrywa.

Na wcześniejszym etapie kandydaci zaprezentowali swoje sylwetki. Poparcie jakie otrzymali zadecydowało o wyborze ikonek z jakimi rywalizować będą o nagrodę główną.
Fakt reprezentowania branży daje niezwykłe poczucie satysfakcji. Gratulujemy już teraz rodzicom. Wszystkich zapraszamy do promocji walorów zdrowotnych borówki i borówkowych wyborów. Na bieżąco może ja śledzić na fanpage’u 1 lipca – Dzień Polskiej Borówki.

Sylwetki kandydatów 

Hania Talaga, 13 miesięcy – żółta ikonka HAHA

Córka Ani i Michała Talaga z plantacją w Grzybowie, gmina Magnuszew, Mazowsze. Hania jest bardzo pogodnym dzieckiem, bardzo mało płacze i zawsze ma uśmiech na twarzy. A do tego jej oczka to jak dwie boróweczki.

Dlaczego Hania powinna wygrać? Ten sezon jest dla nas bardzo wyjątkowy dla całej rodziny. Czekają na pierwszy zbiór. Hania kończy rok i jej plantacja też będzie obchodzić pierwsze urodziny. 7 lat temu pierwsze krzaki borówki zasadził dziadek Andrzej. Złapali bakcyla i są z nami. Wszystkim rodzicom życzą, aby ich dzieci rozwijały borówkową tradycję. My urodę Hani możemy obejrzeć na stronie latozborowkami.pl

Jak pomóc Hani zwyciężyć? Głosowanie odbywa się na fanpage’u 1 lipca – Dzień Polskiej Borówki. Należy pod opublikowanym we wtorek 19/06 o godz. 9:00 postem – zaznaczyć żółtą ikonkę HAHA.

 

Maciej Chromiński, 13 miesięcy – żółta ikonka WOW

Syn Eweliny i Adriana Chromińskich z miejscowości Karcze, gmina Zbuczyn, powiat Siedlecki, województwo mazowieckie. Maciek jest dzieckiem pełnym energii i zadowolonym każdego dnia. Jest bardzo otwarty i nie boi się nowo poznanych osób. Ma piękne ciemne oczka, jak boróweczki.

Rodzice gospodarzą na 3,5 hektarowej plantacji. Dobrze wiedzą jak trudne jest umiejętne cięcie krzewów, tak by plantacja corocznie obficie owocowała. Konsumentom życzą, aby jak najczęściej sięgali po nasze polskie smaczne i zdrowe owoce. Dlaczego Maciek powinna wygrać? Jego historia jest bardzo piękna. Rok temu nie mógł wziąć udziału w wyborach, ale cała branża mogła go zobaczyć – w brzuszku mamy. Warto zobaczyć te zdjęcia na stronie latozborowkami.pl.

Jak pomóc Maćkowi zwyciężyć? Głosowanie odbywa się na fanpage’u 1 lipca – Dzień Polskiej Borówki. Należy pod opublikowanym we wtorek 19/06 o godz. 9:00 postem – zaznaczyć żółtą ikonkę WOW.

 

Leon Górniak, 18 miesięcy – czerwona ikonka LOVE

Syn Katarzyny i Grzegorza Górniak z Podlindowa, gmina Mszczonów, Mazowsze. Leon jest bardzo pogodnym dzieckiem, często się uśmiecha lubi zabawę z innymi dziećmi, czasami jest nieśmiały.

Rodzice gospodarzą na 2,5 ha borówki. Dobrze wiedzą, że aby cieszyć odbiorców pełną walorów borówki – smakiem, wielkością, właściwościami zdrowotnym (więcej o tym w zakładce ZDROWIE) trzeba poświecić mnóstwo czasu. „W życiu nie da się iść na skróty, zwyczajnie się nie da! Absolutnie wszystko co robimy wymaga od nas jakiegoś poświęcenia i tak też jest z uprawą borówki” – powiedzieli rodzice Leona. Przepiękne rodzinne zdjęcia Leona do obejrzenia na stronie latozborowkami.pl

Zapytaliśmy dlaczego powinien wygrać? „To proste, gdyż jest najlepszy! Jest najlepszą wersja samego siebie i zasługuje na wygrana, ale nie tylko w konkursie, również, a może przede wszystkim na wygraną w życiu! Powodzenia Synku!”.

Jak pomóc Leonowi wygrać? Należy pod opublikowanym we wtorek 19/06 o godz. 9:00 postem – zaznaczyć czerwoną ikonkę LOVE.

 

Basia Milewska, 7 miesięcy – niebeska ikonka LIKE

Córka Darii i Piotra Milewskich z Falbóg Wielkich w powiecie płońskim. Basia jest dzieckiem niezwykle żywiołowym, radosnym, które od rana do wieczora gaworzy. Jak na 7 miesięczne dziecko ma nietypowe zainteresowania – najbardziej lubi łapać liście na drzewach, czuć wiatr dmuchający prosto w twarz i pić schłodzoną miętową herbatkę prosto z filiżanki (na razie z pomocą rodziców).

Dlaczego Basia powinna wygrać? Celem Dnia Polskiej Borówki jest promocja tego owocu – to oczywiste. Basia ze swoim nieschodzącym z buzi uśmiechem i ogólnym zamiłowaniem do owoców z pewnością przekona nieprzekonanych (jeżeli takowi jeszcze istnieją), że borówka jest najzdrowszym i najsmaczniejszym z polskich owoców sezonowych i doskonale nadaje się jako jeden z pierwszych owoców dla maluchów rozpoczynających przygodę z rozszerzaniem diety.

„Wygrywając chciałaby pokazać innym dzieciom jak dobrą alternatywą dla słodyczy jest słodka i zdrowa polska borówka – uwielbiają ją nawet niemowlaki!” – nic dodać, nic ująć.
Przepiękna galera zdjęć Basi do obejrzenia na stronie latozborowkami.pl

Jak głosować?

Głosowanie odbywa się na fanpage’u 1 lipca – Dzień Polskiej Borówki. Należy pod opublikowanym we wtorek 19/06 o godz. 9:00 postem – zaznaczyć ikonkę swojego faworyta. Jak jeszcze? Można w komentarzu oznaczyć znajomych, można ten post udostępnić. Finałowe głosowanie trwa do niedzieli 24/06, do godziny 21:00.

Jak to zobaczyć?

Obchody Dnia Polskiej Borówki i uroczyste otwarcie sezonu odbędą się w sobotę 30 czerwca, godzina 11:00, na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. Zapraszamy już teraz! Więcej szczegółów na stronie latozborowkami.pl
Zapraszamy by pogratulować rodzicom, którzy zrobili nam – całej branży, rzeszom konsumentów – wspaniały prezent. Zdjęcia ich borówkowej pasji pokazują polskość borówki. Zdjęcia ich miłości, budują przepiękny wizerunek producentów. Zdjęcia rodziców-plantatorów, którzy dają borówki swoim małym dzieciom są więcej niż pamiątką. Widzimy borówkę, jak to co najlepsze.

Opis procedury wyborczej na http://latozborowkami.pl/32129-wybory-najmlodszego-plantatora-informacje-dla-rodzicow-kandydatow

Źródło: Fundacja Promocji Polskiej Borówki
Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Lato z borówkami”.


Poprzedni artykułOchrona bioróżnorodności gleby (cz. 2)
Następny artykułProblemy w polskim zagłębiu malinowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj