Tunele i rusztowania dla malin
Warsztaty Berry Tech 2014, zorganizowane w marcu br. w Szwecji przez firmę Haygrove, były dobrą okazją do zapoznania się z różnymi systemami uprawy malin (więcej na ten temat czytaj w czasopiśmie Jagodnik – zobacz).

O wartych uwagi rozwiązaniach zastosowanych w odwiedzanych gospodarstwach informował Marek Jamry z firmy Haygrove Poland. W przypadku malin ich uprawa prowadzona był w tunelach zblokowanych lub pojedynczych, w których rośliny uprawia się w glebie lub w pojemnikach przy różnego rodzaju rusztowaniach.

Często tunele stawia się na otwartych przestrzeniach, co powoduje, że narażone są na uszkodzenia powodowane przez podmuchy wiatru, dlatego celowe jest sadzenie w ich sąsiedztwie pasów drzew lub specjalistycznych osłon.
Bardzo ciekawe i stosunkowo proste były również różnego rodzaju rusztowania dedykowane dla malin, w których zamiast stosowanych u nas sznurków czy drutów używa się w odwiedzonych gospodarstw linek Agro-Pet.Poprzedni artykułTruskawki powtarzające owocowanie – atrakcyjne odmiany
Następny artykułChile promuje w Polsce kiwi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj