TSW 2016 już za mniej niż miesiąc


W dniach 13-14 stycznia odbędą się VI Targi Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2016. Tym razem w nowej lokalizacji – Warsaw Expo w Nadarzynie, która zapewnia wygodny i szybki dojazd. Nowa lokalizacja to również większa o kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchnia wystawiennicza w porównaniu do dotychczasowej lokalizacji, a także duże parkingi, które będą mogły pomieścić 6000 aut oraz sale konferencyjne mogące jednorazowo pomieści 1200 osób o czym informował Jacek Kłudka z firmy Oikos, która jest organizatorem targów podczas konferencji zorganizowanej 17 grudnia w Warszawie.

Na targach swoją ofertę będzie prezentowało blisko 200 firm (do chwili obecnej swój udział potwierdziło już 184 przedsiębiorstw), a zarezerwowana dla nich powierzchnia wystawiennicza to 14 800 m2. Targi poza części wystawienniczą oferują także niezwykle bogaty program konferencyjny. W czasie dwóch dni targów odbędzie się 6 konferencji i 52 wykłady.

Jacek Kłudka z firmy Oikos, która organizuje targi TSWProducentów roślin jagodowych powinny szczególnie zainteresować dwie konferencji. Jedna z nich to odbywająca się 13 stycznia III Konferencja Truskawkowa, która tradycyjnie już została podzielona na dwa bloki: uprawy w polu i uprawy pod osłonami. Drugiego dnia odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona świdośliwie. Osoby zajmujące się eksportem owoców i tematyką grup producenckich powinno odwiedzić odbywające się również pierwszego dnia taregów Sadownicze Forum Ekonomiczne.

Warto wspomnieć jeszcze o trzech ważnych konferencjach jak: Konferencja o uprawie warzyw pod osłonami (13 stycznia), Konferencja sadownicza (14 stycznia) oraz Konferencja o uprawie warzyw polowych (14 stycznia).

Wejście na targi jak i na konferencje jest bezpłatny, zachęcamy do wcześniejszej rejestracja na stornie targów (tsw.com.pl), którą zachęcamy zrobić już przed targami lub bezpośrednio przed wejściem na targi. Warto wiedzieć, że do każdego z biletów dołączony jest kupon, który wrzucony do urny bierze udział w loterii z licznymi nagrodami. Jak informował J. Kłudka, grupy zorganizowane mogę liczyć również na dofinansowanie przyjazdu na targi, a informacje o tym zawarte są na stronie targowej w zakładce dopłaty do transportu.

W tym roku już po raz trzeci zostanie wręczona nagroda im. prof. Pieniążka, która cieszy się bardzo dużym uznaniem. A to, że jest coraz lepiej postrzegana przez firmy biorące udział w targach świadczy o blisko 50% większa liczba produktów zgłoszonych do tego konkursu w porównaniu do minionego roku – mówił J. Kłudka.

Mirosław Korzeniowski z firmy Bayer CropSciencePartnerami targów po raz kolejny są firmy Bayer CropScience, Timac Agro Polska oraz AMG importer ciągników Landini. Jak informował Mirosław Korzeniowski z firmy Bayer CropScience, ich firma w czasie targów będzie promować nowe rozwiązania z zakresu ochrony upraw, a także pokazywać rozwiązania wspomagające ochronę i pomagające w lepszym wypozycjonowaniu produktów na rynku. Firma stale rozwija również wszelkiego rodzaju działania doradcze pozwalające m.in. na stosowanie w optymalnym czasie oferowanych przez nią produktów do ochrony upraw.

Paweł Kocel z firmy Timac AgroSporo nowości w czasie targów zaprezentuje firma Timac Agro. Będzie to np. nowy nawóz ogrodniczy Eurofertil 33 N-Process z formuła Top-Phos, za którą firma w ubiegłym roku otrzymała nagrodę im. prof. Pieniążka. Obecny na konferencji Paweł Kocel z tego przedsiębiorstwa, zapowiedział prezentację nowego nawozu dolistnego o nazwie MaxiFruit oraz nowej linii nawozów do fertygacji warzyw. Nasza firma jak zawsze aktywnie uczestniczymy również w panelach konferencyjnych, w czasie których nasi specjaliści z kraju i zagranicy będą mówić o biostymulacji w uprawach ogrodniczych, a także prezentować nowatorskie rozwiązania, które jak się okazuje przynoszą wymierne efekty w postaci większego i lepszej jakości plonu. Będziemy prezentować nowe programy nawożenia przygotowane dla sadowników, producentów roślin jagodowych oraz warzywników – mówił P. Kocel.

Partnerem targów jest również firma AMG Landini, która w dziale maszynowym zaprezentuje nową wersję popularniejszego ciągnika sadowniczego Landini Rex ze zmodernizowaną maską. Swoją premierę będzie miał także ciągnik Landini 7070 z obracanym fotelem oraz Landini Seria 4-075, który doskonale nadaje się do upraw międzyrzędowych dla warzywników, jest to nowość na rynku europejskim

Piotr Barański z firmy AgrosimexW czasie targów liczne atrakcje do odwiedzających przygotowuje również firma Agrosimex, która w przyszłym roku obchodzi jubileusz 25-lecia. Z tej okazji zarówno w czasie otwarcia targów jak i w czasie ich trwania odwiedzając nasze stoisko będzie można z nami wspólnie świętować i liczyć na wiele cennych nagród. Chciałem zaprosić również na wykłady, w których uczestniczą doradcy z naszej firmy. Zachęcam do wysłuchania tematów z zakresu nawadniania, nawożenia i sposób regeneracji gleb po suszy. Mamy również liczne doświadczenia z nawożeniem stymulującym naturalne mechanizmy obronne roślin, które umiejętnie zastosowane pozwalają prowadzić wyjątkowo skuteczną ochronę roślin – informował Piotr Barański z firmy Agrosimex.







Poprzedni artykułIV Konferencja Borówkowa – ruszyła rejestracja
Następny artykułVIP-room – nowa inicjatywa firmy Timac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj