Trzy produkty dla malin

Producenci malin przemysłowych bieżący sezon zaliczają do straconych. Lepsze ceny udawało się natomiast osiągać kierując owoce na świeży rynek, a w szczególności na eksport. Aby jednak maliny zachowały wysoką jakość w obrocie towarowym ważne jest ich odpowiednie odżywienie. Interesujące produkty wspomagające tradycyjne nawożenie doglebowe i znacząco poprawiające jakość malin w swojej ofercie ma firma Azelis.

Lebosol Calcium Forte SC Plus

Zawiesinowy nawóz wapniowy, zawierający wszystkie niezbędnie dodatki poprawiające właściwości cieczy roboczej (zwilżacze, adiuwanty). Wysoka zawartość wapnia i jego dobra przyswajalność dzięki dodatkowi aminokwasów i mikroelementów (mangan i cynk). Znacząca poprawa jędrności, twardości oraz trwałość pozbiorczej owoców. Nawóz praktycznie bezazotowy, zalecany do stosowania aż do zbioru owoców. Delikatny w działaniu, możliwy zabieg w trakcie kwitnienia. Dobra mieszalność z większością środków ochrony roślin. Forma mrówczanowa dodatkowo działa korzystnie na ograniczenie występowania chorób grzybowych między innymi szarej pleśni, również po zbiorze owoców.

Dawkowanie: wielokrotnie od kwitnienia do zbiorów w dawce 5-7 l/ha

Aminosol

Mocno skoncentrowany preparat aminokwasowy. Aminokwasy powstałe z hydrolizy enzymatycznej to bardzo dobrze przyswajalny azot w formie organicznej. Szybko regeneruje rośliny po zimie i uszkodzeniach mrozowych. Regeneracja po uszkodzeniach środkami chemicznymi i nawozami. Doskonałe źródło azotu, a w przeciwieństwie do mocznika jest bezpieczniejszy dla roślin, szybko wchłaniany i transportowany wewnątrz rośliny. Dodatkowo Aminosol ma działanie antystresowe, jego użycie jest zalecane w niesprzyjających warunkach pogodowych i siedliskowych: susza, wysoka temperatura, po przesadzeniu. Ze względu na konsystencję i właściwości Aminosol zalecany jest do mieszania ze środkami ochrony roślin jako środek zwilżający, poprawiający przyczepność, przyswajalność, oraz wydelikatniający oprysk.

Dawkowanie: regeneracja po mrozowa i w trakcie stresu 2-3 zabiegi w dawce 2-3 l/ha

Lebosol Robustus SC

Unikalne połączenie boru z wapniem. Dobrze przyswajalny gotowy nawóz do oprysku. Bor zawarty w preparacie ma pozytywny wpływ na prawidłowe zawiązywanie się nowych owoców, natomiast wapń odżywia zawiązane owoce już od samego początku wpływając na wysoką jakość zbioru. Zalecany do stosowania od pojawienia się pąków kwiatowych do momentu zawiązania się owoców. U roślin jagodowych, takich jak malina zalecane jest stałe używanie preparatu Robustus ze względu na stale pojawiające się nowe kwiaty.

Dawkowanie: 1-2 zabiegi przed kwitnieniem i po kwitnieniu w dawce 1-2 l/ha oraz 2 razy po zbiorach w dawce 2 l/haPoprzedni artykułPierwsza linia do sortowania borówki od BerryPro
Następny artykułPraktyczne wykorzystanie agrowłóknin Pegas Agro w projekcie Malinowe Factory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj