Projekt Truskawkowe Inspiracje Uprawy Polowe przewiduje porównanie kilkunastu odmian truskawek w uprawie polowej realizowanej na wysokich zagonach. Gospodarze Mateusz i Magdalena Włodarczyk mają w tym zakresie spore doświadczenie, bowiem już od kilku lat swoje uprawy prowadzą w takim systemie uprawy.

Zagony na agrowłókninie

Zagony pod uprawę truskawek przygotujemy wspólnie Agrimpex przy użyciu dostarczonej przez nią maszyny oraz agrowłókniny Pegas Agro o gramaturze 50 g/m2. Przed formowaniem zagonów gleba została dobrze spulchniona i wprowadzono do niej składniki pokarmowe – a dokładnie YaraMila Complex w dawce 300 kg/ha (czytaj tutaj). Przygotowane zostały do sadzenia zarówno zagony pojedyncze na jeden rząd roślin gdzie będą one posadzone w rozstawie co 25 cm oraz zagony podwójne gdzie otwory pod rośliny są w rozstawie 33 x 33 cm. Firma Agrimpex zaproponowała materiał z już naciętymi otworami pod rośliny.

Zagony na czarnej folii

Oprócz tego przygotowane zostaną zagony ściółkowane czarną folią dostarczaną przez firmę GeoPolska. Będzie to folia o grubości 35 i 45 mikronów, która jest już stosowana w tym gospodarstwie. Można zobaczyć jaka rosną na niej truskawki posadzone jesienią 2021 roku.  Poprzedni artykułZwalczanie szarej pleśni i roztoczy w uprawie truskawek
Następny artykułPolowe plantacje truskawek po przymrozkach – rekomendacje Jacka Witkowskiego z TAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj