Truskawka-Po zbiorach-Przędziorki

Preprart (substancja aktywna) Karencja (prewencja) Dawka na ha Uwagi
Envidor 240 SC (spirodiklofen) nie dotyczy 0,4 l Stosowac po przekroczeniu progu szkodliwości, nie więcej jak 1 raz w sezonie wegetacyjnym. Ogranicza występowanie roztocza truskawkowca.
Ortus 05 SC 7 2 l Stosowac najwyżej 1 raz w sezonie.
Afik 0,3%

Ta stosunkowo nowa na rynku grupa preparatów powierzchniowych wspomaga ochronę, działając na szkodniki mechanicznie i fizycznie. Roztworem preparaty należy bardzo dokładnie pokryć chronioną powierzchnię.

Siltac – preparat ten należy stosować rano lub wieczorem, a w ciągu dnia tylko podczas pochmurnej pogody, w temperaturze powietrza nie przekraczającej 30°C. Nie stosować preparatu, gdy w kilka godzin (4 – 5) po zabiegu spodziewany jest opad deszczu. Nie mieszać preparatu z żadnymi środkami zwilżającymi, adiuwantami itp. Unikać wielokrotnego stosowania preparatu w krótkich (5-10 dniowych) odstępach czasu. Zaleca się zachować 2–3 dniowy odstęp pomiędzy zabiegiem preparatem Siltac EC, a nawożeniem dolistnym nawozami wapniowymi (zwłaszcza chlorkiem wapnia).

Empular – zabieg preparatem dobrze jest wykonać wieczorem w temperaturze nie przekraczającej 24°C. Ważne jest dobre pokrycie cieczą roboczą liści i pędów oraz obecnych na nich szkodników. Ze względu na sposób działania preparat musi być naniesiony na górną i dolną stronę liści, gdzie żerują przędziorki.

Acaramik najlepiej stosować wieczorem, po oblocie pszczół. Wykonać jeden zabieg w sezonie.

Empular 940 EC 0,9-1,2%
Siltac EC 0,15-0,2%
Acaramik 018 EC (abamektyna 18 g/l) 3 dni/ 96 godzin 1,2 l


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here