Technologia wydłużająca trwałość truskawek w sprzedaży




Długa trwałość pozbiorcza truskawek to fundament wieloletnich relacji z nabywcami owoców. Właśnie dzięki temu owoce mogą przebywać w oczekiwanej jakości dłużej w obrocie handlowym, w efekcie stają się produktem pożądanym i konkurencyjnym. BioAgris w swej ofercie posiada kilka preparatów, które pozwalają wydłużyć shelf life truskawki. Przedstawił je Szymon Kamiński. Jego wystąpienie można obejrzeć poniżej, gdyż zostało zarejestrowane w formie filmowej.

Trwałość pozbiorcza truskawek

Jednym z takich produktów jest Xstress. Jego działanie możemy wykorzystać w dwójnasób. Po pierwsze, aplikacja preparatu wydłuża okres trwałości pozbiorczej owoców, w tym truskawek. To pozwala na ich przechowanie przez okres kilku dni jeśli zajdzie taka potrzeba. Sprzyja też obracaniu owocami, ich sprzedaży. Konsument otrzymuje świeży towar, dobrej jakości. Xstress można zastosować także w celu wydłużenia okna zbiorczego. Jeżeli z jakiegoś powodu plantator nie może przeprowadzić zbioru truskawek, wówczas aplikacja tego preparatu „kupuje” mu ten czas, pozwala na inną organizację prac w gospodarstwie, lepiej dostosowaną do aktualnych możliwości i potrzeb – informuje specjalista. Zalecana dawka to 1,0-1,5 l/ha. Pierwszą aplikację należy wykonać na 3-4 dni przed planowanym zbiorem, a następne zabiegi wykonywać w 5-7 dniowych interwałach w zależności od przebiegu pogody.

Pierwiastki ważne w żywieniu roślin

Na jakość owoców truskawek silnie wpływa odżywienie roślin wapniem. W 1 kg truskawek jest 15 razy więcej tego pierwiastka niż w 1 kg jabłek. Dobrym źródłem wapnia dla roślin jest preparat BioCal który aktywuje transport wapnia w roślinie. Oprócz wspomnianego pierwiastka (8%) zawiera także cynk (3%). Należy go stosować w jednorazowej dawce wynoszącej 1 l/ha począwszy od kwitnienia co 10-14 dni trzykrotnie w sezonie. Kolejnym preparatem jest NHCa Delta, to z kolei źródło szybko działającego azotu. Pierwsza dawkę należy zastosować tuż po ruszeniu wegetacji, następny zabieg wykonać tuż (3-4 dni) przed pierwszym zbiorem i powtarzać go co 5-7 dni w dawce 5 l/ha w trakcie zbiorów. Przy takim systemie aplikacji należy zrezygnować z innych dolistnych zabiegów azotowych. – mówi Sz. Kamiński.

Ochrona bez pozostałości

Polyversum WP zawiera w swym składzie grzyba Phytium oligandrum, który żeruje na grzybach patogenicznych. W doświadczeniu w którym zamgławiano owoce już porażone szarą pleśnią można było obserwować jak porażenie cofa się. To skuteczny i bezpieczny produkt – wyjaśnia Sz. Kamiński. W ofercie BioAgris jest jeszcze kilka wartościowych produktów, jak na przykład Black Jak, czy adiuwant Protector. Zasady aplikacji tych środków oraz ich działanie specjalista z BioAgris szczegółowo omawia na załączonym poniżej materiale filmowym:







Poprzedni artykułInstytut Agronomiczny Fertico z akredytacją
Następny artykułMaliny w tunelach i w gruncie. Analiza sytuacji i zalecenia na najbliższe dni. 2 FILMY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj