Sumi Agro świętuje 20-lecie




Firma Sumi Agro Poland, swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 1994 roku, jako spółka wywodząca się z japońskiej korporacji Sumitomo Corporation. Spotkanie prasowe podsumowujące tę 20 letni okres działalności miało miejsce 6 grudnia w Warszawie.

Jak przypomniał Tomasz Malczewski, Prezes Zarządu Sumi Agro Poland Sp. z o.o., jej firmą macierzystą jest japońska korporacja Sumitomo Corporation, która w 2012 roku uplasowała się na 10 miejscu w notowaniach przedsiębiorstw japońskich pod względem zysków netto. Po spadku zysków w 2008 roku, od 2011 roku już notowany ich stały wzrost. Jest to zasługa wielokierunkowej działalności firmy począwszy od wydobywczej, związanej z branżą samochodową, produkcją maszyn i statków, produktów chemicznych, szkła i ceramiki, plastiku i gumy, do rolnictwa. Cała sieć spółek agrochemicznych na całym świecie generuje obrót około 1 mld dolarów na całym świecie. W Europie działa cała grupa spółek Sumi Agro, w Polsce od 1994 roku. Jest to dla nas moment historyczny, gdyż od lipca tego roku grupą spółek europejskich kieruje Polak Włodzimierz Wleklik, od 25 lat pracujący w Sumitomo Corporation i jeden z pierwszych prezesów spółki w Polsce. Chcemy być firmą, która zajmuje się wprowadzaniem na polski rynek, przede wszystkim producentów japońskich – mówił prezes Tomasz Malczewski. Strategia rozwoju realizowana przez wiele różnych działań (nabywanie praw do dystrybucji, zakup innowacyjnych substancji aktywnych, przejmowanie innych firm, nabywanie akcji innych spółek, zaangażowanie w rejestrację nowych środków na poziomie UE, wzrost sprzedaży dotychczasowego asortyment, również rozwój własnych produktów). Pracujemy cały czas nad nowymi produktami które już niebawem będziemy mogli zaoferować nowe środki zarówno dla rolników jak i sadowników – deklarował Tomasz.

Swoją działalność w Polsce jako Sumi Agro Poland, rozpoczęła we wrześniu 1994 roku, poczynając od 3 osób w pierwszym roku, po 30 osób zatrudnianych obecnie. Głównie zajmuje się sprzedażą środków ochrony roślin, również nasion, nawozów i adiuwantów. Niektóre produkty powstają na bazie koncentratów importowanych z Japonii i dalsza ich produkcja realizowana jest w firmie Fregata SA, która również zajmuje się też konfekcjonowaniem gotowych produktów. W naszej codziennej pracy, duży nacisk kładziemy na marketing, przekazywanie wiedzy pozwalającej na jak najlepsze wykorzystanie naszych produktów. Również realizujemy dwa główne programy lojalnościowe skierowane do dużych gospodarstw jak też do sklepów detalicznych. Cały czas pracujemy nad produktami, które już funkcjonują na rynku jak też nowych – będących jeszcze w trakcie rejestracji – podkreślał prezes Malczewski.

Obecna oferta to cała paleta różnych środków ochrony (18 pozycji), odmiany rzepaku (4), kukurydzy (11) oraz szereg nawozów (9) i adiuwantów (5). Dystrybucja produktów z portfolio Sumi Agro Poland realizowana jest za pośrednictwem 50 punktów w całej Polsce. Kluczową uprawą na polskim rynku jest rzepak, na kolejnej pozycji są uprawy sadownicze, w których to dobrze znanym jest Mospilan 20 SP. Sztamowym i obecnym już wiele lat na rynku jest fungicyd Topsin M 500 SC. W uprawach sadowniczych firma jest liderem w segmencie preparatów przędziorkobójczych – z preparatami Ortus 05 SC, Nissorun 050 EC i Sumo 10 EC ma ponad 30% udział w rynku akarycydów w uprawach sadowniczych. Do ochrony truskawek przed szarą pleśnią firma w 2013 roku wprowadziła dwa nowe fungicydy: Grisu 500 SC i Frupica 440 SC. Jesteśmy firmą handlową, ale też rozwijamy współpracę z innymi polskimi przedsiębiorstwami, oraz jednostkami naukowymi i badawczymi oraz organizacjami branżowymi – mówił T. Malczewski. Sumi Agro jest też członkiem Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, od początku jego istnienia, przyczyniając się m.in. do stworzenia i finansowania systemu zbiórki opakowań po środkach ochrony roślin. Co roku organizuje koło 100 szkoleń dla producentów roślin. Jest inicjatorem akcji „Ochrona roślin bezpieczna dla pszczół”, oraz rozpoczętej w ub. roku kampanii „Budujemy populację owadów zapylających”.









Poprzedni artykułNiezwykłe … owoce jagodowe
Następny artykułNagrody w loterii ,,Agrosimex – Twój Doradca” już rozdane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj