StrawBot pomaga w zbiorze truskawek


Firma Ag Pro Robotics z Watsonville z Kalifornii opracowała półautonomicznego robota do zbioru truskawek o nazwie StrawBot. Maszyna ta autonomicznie porusza się za zbierającymi truskawki, tak aby zbieracze mogli na nią odstawić zerwane owoce.

Przedstawiona koncepcja maszyny usprawniającej odbieranie owoców od zbieraczy wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Szczególnie w odniesieniu do trwających prac nad robotami zbierającymi owoce, które cały czas znajduje się w testach i trudno oszacować realny czas ich komercyjnego zastosowania. StrawBot wydaje się przy tym prostym rozwiązaniem, które podążając za zbieraczami będzie mogło odwozić pojemniki z owocami do punktu ich odbioru np. końca rzędu. Zaprojektowana maszyna jest bardzo lekka, napędzana jest elektrycznymi bateriami, które dodatkowo mogą ładować się od zainstalowanych na dachu urządzenia paneli fotowoltaicznych.

Według przedstawicieli firmy, która zaprojektowała urządzenia o nazwie StrawBot, maszyna ta może zapewnić oszczędności kosztów pracy na poziomie 18-35%. Pozwala również zwiększyć areał zbieranych truskawek przez pracowników o około 15-20%.

Źródło: www.agprorobotics.com
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj