Poprawa żyzności i zasobności gleby – Borówkowe Factory 2020

Produkcja borówek nie byłaby możliwa bez troski o właściwe przygotowanie i jakość podłoża. Firma Azelis uczestniczy w projekcie Borówkowe Factory 2020. W swej ofercie posiada preparaty, których aplikacja przyczynia się do polepszenia parametrów gleby w której rosną borówkowe krzewy.

Jak zwiększyć dostępność składników pokarmowych i wody?

Jednym z preparatów, które zwiększają dostępność składników pokarmowych oraz polepszają sorpcję wodną ziemi jest Solcross. Stosuje się go we wczesnych fazach wegetacji w dawkach po 5 l/ha w odstępie 2 tygodni. Dzięki aplikacji tego preparatu mikro i makroskładniki lepiej penetrują podłoże dzięki czemu są bardziej dostępne dla systemu korzeniowego. Woda lepiej zaś wsiąka w profil glebowy, co ma ważne znaczenie zwłaszcza w suche wiosny, takie jak ta w 2020 roku – mówił Jacek Ceglarski z Azelis podczas wizyty w Karczmiskach w gospodarstwie dr Pawła Krawca. Solcross nie był jedynym produktem, któremu poświęcił uwagę. Mówił też o Solum F30. Zawiera on przede wszystkim kwasy fulwowe. Stosuje się co go dwa tygodnie w dawce 5 l/ha poprzez systemy fertygacyjne. Dzięki temu rośliny uzyskują dostęp do zablokowanych pierwiastków odżywczych. Aplikacja produktu polepsza też rozwój systemu korzeniowego i sprzyja utrzymywaniu wody w obrębie systemu korzeniowego. Produkt łagodzi także skutki nadmiernego zasolenia gleby. Innym interesującym produktem jest Radix Cal 5. Jego najważniejszym składnikiem jest wapń. To pierwiastek odpowiadający za jakość owoców. Można go stosować naprzemiennie z Solum F30, choć w okresie owocowania można zintensyfikować aplikacje tego produktu.

O czym jeszcze mówił Jacek Ceglarski? Powyższe informacje to jedynie zarys przekazanych przez niego treści. Pełna wypowiedź specjalisty została zarejestrowana na poniższym filmie:

Polityka prywatnosci *


Poprzedni artykułWYNIKI KONKURSU – Największa truskawka
Następny artykułPostępowanie z uprawą truskawki pod osłonami po posadzeniu roślin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj