Plantacja malin z sadzonek doniczkowanych

Sadzonki maliny uzyskana z tac o 104 otworachDoniczkowane sadzonki malin, do niedawana mało znane polskim plantatorom, a jeśli już używane to tylko do zakładania upraw realizowanych pod osłonami. W szkółce RubusKP produkuje się doniczkowane sadzonki malin przeznaczone do zakładania upraw polowych z przeznaczeniem owoców na przemysł. Taka plantacja powstanie w tym roku m.in. w gospodarstwie dr Pawła Krawca, gdzie realizowany jest projekt Malinowe Factory 2016.

Nie tylko uprawa malin pod osłonami i nie tylko odmiany deserowe. Projekt Malinowe Factory 2016, urozmaici w tym sezonie polowa plantacja malin założona z sadzonek doniczkowanych odmiany ‘Polana’. Dlaczego ta właśnie odmiana? Posiada bardzo dobre cechy maliny do przetwórstwa, jest przy tym w porównaniu do ‘Polki’, mniej podatna na choroby wirusowe i fytoftorozy i na dużą odporność na wymarzanie zimą.

Dlaczego sadzonki doniczkowane? By uzyskać plon już w roku sadzenia. Rośliny z mocnym system korzeniowym, młode, zdrowe, gotowe zaraz po posadzeniu do dalszego wzrostu. Będzie to możliwe jeśli zapewni się im odpowiednie warunki, nawadnianie i fertygację Na plantacji dr Pawła Krawca, planowane jest ponadto przeprowadzenie kilku różnych doświadczeń. Różne zagęszczenie roślin, różne systemy uprawy – na płasko, na zagonach, ze ściółką z agrowłókniny. Wszystko po to by ocenić jaki system uprawy będzie najlepszy, który zapewni najlepszy wzrost roślin, najwyższy plon już w pierwszym roku uprawy i szybki wzrost takiej inwestycji.

Rośliny produkowane w tacach z 40 otworami
Rośliny produkowane w tacach z 40 otworami

Założenie plantacji zaplanowane jest na druga połowę maja. Użyte do tego celu zostaną sadzonki produkowane w wielodoniczkach, ukorzeniane w szklarni. Będą to zarówno rośliny wyprodukowane w wielodoniczkach z 40 otworami jak też mniejsze rośliny z tac z 104 otworami. Takie sadzonki dostarczy szkółka RubusKP. Już niebawem przedstawimy relację za zakładania tej plantacji malin.

Sadzonka maliny uzyskana z tac o 40 otworach
Sadzonka maliny uzyskana z tac o 40 otworach
Sadzonka maliny uzyskana z tac o 104 otworach
Sadzonka maliny uzyskana z tac o 104 otworach


Poprzedni artykułMaszyny na plantacjach roślin jagodowch
Następny artykułRusztowania, tunele i konstrukcje do uprawy truskawek i malin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj