Odmiana powtarzająca owocowanie ‘Florina’ sprawdzona w uprawie

Owoce odmiany Florina pochodzącej z FlevoPlant

Uprawa truskawek odmian powtarzających owocowanie cały czas zyskuje na popularności. Jedną z ciekawych propozycji w tej grupie jest odmiana powtarzająca owocowanie ‘Florina’. Jej charakterystykę przedstawia Zbigniew Pisarek z Flevoplant.

Wczesny zbiór, duże owoce przez cały okres owocowania

Odmiana ‚Florina’ w pełni owocowania na plantacji w południowej części woj . wielkopolskiego

Jedną z zalet odmiany ‘Florina’ jest wczesność. W 2018 roku zbiór owoców na plantacji na której się znajdujemy rozpoczął się 25 czerwca. To 10 dni wcześniej niż przed rokiem. Dla uzyskania dobrych efektów, krzewy należy sadzić w kwaterach o glebie zasobnej w próchnicę, żyznej, świeżej. Gleba w momencie sadzenia powinna być ciepła, mieć przynajmniej 8-10°C. Po wysadzeniu sadzonek można kwaterę dodatkowo okryć agrowłókniną. Odmiana ta nie lubi też dużego zagęszczenia. Wystarczające jest 32 000 sadzonek/ha. – informuje Zbigniew Pisarek. Dodaje, że owoce w trakcie zbiorów nie drobnieją. Jest ich niedużo na kwiatostanie, więc są dobrze odżywione, dorodne.

Inne cechy

Odmiana powtarzająca owocowanie ‘Florina’ nie wykształca dużych roślin. Kwiatostany jak i owoce wyrastają poza pokrój krzewu. Dzięki temu są łatwe do zbioru. Owoce mają drobną pestkę. Są jasnoczerwone. Przypominają nieco owoce ‘Elsanty’. W sprzyjających warunkach, a więc w roku bez ulewnych deszczy i przy długo utrzymującej się ciepłej pogodzie z pojedynczej rośliny można uzyskać do 1,3 kg plonu. Takie informacje płyną od plantatorów, z którymi współpracuję – charakteryzuje odmianę ‘Florina’ Zbigniew Pisarek. Więcej na temat tej kreacji można dowiedzieć się z filmu.

Odmiana powtarzająca owocowanie ‘Florina’ – film:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here