Ochrona odmian borówek o średnim terminie dojrzewania owoców
Panująca w ostatnich tygodniach pogoda, w wielu regionach uprawy borówki powodowała i powoduje duże zagrożenie porażenia roślin przez szarą pleśń. Dlatego w okresie przezbiorczym warto wykonać ostatnie zabiegi pozwalające zachować dobrą zdrowotność i wydłużyć trwałość owoców w obrocie towarowym. 

W okresie przezbiorczym borówki i przy sprzyjających warunkach porażenia roślin i owoców przez patogeny grzybowe celowe jest zastosowanie fungicydów systemicznych o działaniu interwencyjno-zapobiegawczym. Warto stosować produkty dwuskładnikowe, które również wpisują się w strategię antyodpornościową. Jednym z takich fungicydów jest Switch 62,5 WG, który ma 7-dniowy okres karencji. Zastosowanie go na plantacjach borówki zabezpiecza uprawę także przed antraknozą. Pozytywnie wpłynie również na zdrowotność pędów zwalczając patogeny odpowiedzialne za zamieranie pędów borówki.

Warto zwrócić uwagę na produkt Affirm, który posiada rejestrację w uprawie borówek do zwalczania zwójek oraz muszki plamoskrzydłej. W przypadku tego produktu należy pamiętać o jego stosowaniu zgodnie z etykietą rejestracyjną i pamiętaniu o 7-dniowym okresie karencji.

Więcej o ochronie przezbiorczej borówek oraz jako wykorzystywać informacje przedstawiane przez modele chorobotówcze dotyczące szarej pleśni dowiecie z materiału filmowego:Poprzedni artykułŁatwy w zastosowaniu i skutecznym produkt biologicznych w ochronie malin 
Następny artykułZmiana terminu naboru wniosków o dopłaty do nawozów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj