Nowe produkty – również dla truskawek – w ofercie F&N Agro

F&N Agro Polska, FMC Corporation, NUFARM, Sumitomo, Wuxal, Prolectus 50 WG
Wprowadzanie od 4 do 5 nowych pestycydów i zwiększenie udziału w rynku tych produktów w Polsce do 8% zapowiedział 11 lutego podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę F&N Agro w Warszawie jej nowy dyrektor dr Manfred Weiser.

F&N Agro Polska Sp. z o.o. jest importerem produktów z trzech międzynarodowych koncernów: FMC Corporation, NUFARM oraz Sumitomo – światowych liderów w produkcji środków agrochemicznych. Firma ta na polskim rynku znana jest herbicydów, insektycydów, fungicydów, regulatorów wzrostu, zapraw nasiennych, repelentów, adiuwantów, nasion kukurydzy i rzepaku oraz nawozów dolistnych marki – Wuxal. W firmie FMC od kilku lat rozwijany jest również sektor związany z wprowadzeniem na rynek preparatów do ochrony biologicznej.

Nowy preparat dla truskawek w ostatniej fazie rejestracyjnej

F&N Agro Polska, FMC Corporation, NUFARM, Sumitomo, Wuxal, Prolectus 50 WG, Sławomir Doniec
Sławomir Doniec z firmy F&N Agro Polska


Najnowszym produktem w ofercie tej firmy, pochodzącym z koncernu Sumitomo, który powinien szczególnie zainteresować producentów truskawek jest Prolectus 50 WG. Jak informował Sławomir Doniec z F&N Agro preparat ten jest w ostatniej fazie rejestracji i prawdopodobnie jeszcze przed sezonem ochrony zostanie dopuszczony do stosownia w ochronie truskawek przed szarą pleśnią. Produkt ten zawiera zupełnie nową na rynku substancję aktywną – fenpyrazamina. Wykazuje ona wysoką skuteczność w zwalczaniu wielu chorób grzybowych występujących na roślinach sadowniczych i warzywnych. Prolectus 50 WG zawiera 50 g fenpyrazaminy w 1 kg środka. W przypadku truskawek będzie zarejestrowany w dawce 1,2 kg/ha. Firma w sezonie rekomenduje maksymalnie trzy zabiegi tym preparatem.  Preparat ten wykazuje działanie kontaktowe oraz wgłębne i co ważne ma tylko 1 dzień karencji i jest bezpieczny dla organizmów żywych. Jak infofrmował S. Doniec, produkt ten należy stosować zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. W uprawach truskawek może być stosowany od początku fazy kwitnienia truskawki do końcowych zbiorów. Cena tego preparatu ma być podobna do innych oferowanych w truskawkach wysokiej jakości standardów.

Nowe i ulepszone

F&N Agro Polska, FMC Corporation, NUFARM, Sumitomo, Wuxal, Prolectus 50 WG, Paweł Dąbrowski
Paweł Borkowski z firmy F&N Agro Polska


O nowościach, które na ten sezon powinny zainteresować osoby uprawiające zboża informował Paweł Borkowski, dyrektor działu badań i rejestracji w firmie F&N Agro. Jednym z takich produktów jest Pike&Tayson, który jest zestawem herbicydów do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych. Ten zestaw herbicydowy został zbudowany na bazie zupełnie nowej substancji aktywnej MSM (metsulfuron metylu) zawartej w preparacie Pike 20 WG, wzmocniony dodatkowo działaniem preparatu Tayson 464 SL oraz adiuwanta Mediator Max. Zestaw ten zwalcza skutecznie ponad 20 najbardziej istotnych i uciążliwych chwastów dwuliściennych występujących w zbożach. Kolejnym interesującym herbicydem jest Agritox Turbo 750 SL(zawiera 660 g MCPA + 90 g dicamby w 1 l środka), który jest zarejestrowany do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach jarych i ozimych. Jak informowali przedstawiciele firmy F&N Agro jest to dobrze zbalansowany herbicyd najnowszej „turbo generacji” do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach jarych i ozimych. Preparat ten w porównaniu do standardu rynkowego wykazuje wyższą skuteczność zwalczania wielu chwastów jak np. przytulia, maruna, komosa czy przetacznik.

 

F&N Agro Polska, FMC Corporation, NUFARM, Sumitomo, Wuxal, Prolectus 50 WG, Grzegorz Wieszołek
Grzegorz Wieszołek z firmy F&N Agro Polska


Grzegorz Wieszołek z firmy F&N Agro informował o nowym herbicydzie totalnym Kileo 400 SL, który wykazuje dobrą skuteczność jeśli chodzi o zwalczanie perzu oraz chwastów dwuliściennych na ściernisku i w uprawach jabłoni. Jego substancje aktywne to: 240 g glifosatu + 160 g 2,4 D w 1 l środka. Produkt ten jest szczególnie rekomendowany do stosowania na ścierniskach, w uprawach sadowniczych, w systemach o uproszczonej uprawie gleby oraz do zabiegów na ugorach. Bardzo dobrze sobie radzi z takimi uciążliwymi do zwalczania chwastami jak: perz, samosiewy zbóż i rzepaku oraz trudnych chwastów wieloletnich odpornych na czysty glifosat, takich jak: skrzyp polny, ostrożeń polny czy powój polny. W sadach będzie sobie radził ze zwalczaniem takich chwastów jak: mniszek pospolity, skrzyp polny, wierzbownica gruczołowata, ostrożeń polny czy przymiotno kanadyjskie. Produkt ten swoją wysoką skuteczność zawdzięcza innowacyjnej formulacji zapewniającej bardzo doby synergizm działania 2 substancji aktywnych oraz brak antagonizmu, który występuje w zwykłych mieszankach zbiornikowych (glifosat + 2,4 D lub glifosat + MCPA)

Kolejne nowości wprowadzane na ten sezon to Avatar 293 ZC (herbicyd do przedwschodowego zwalczania chwastów w ziemniakach), oraz insektycyd Kaiso 050 EG (do zwalczania szkodników gryzących i ssących w rzepaku ozimym i pszenicy ozimej). Firma poszerza również ofertę nawozów marki Wuxal o dwa produkty: Wuxal Grano (dedykowany do zbóż stymulujący fotosyntezę podczas stresu fizjologicznego) oraz Wuxal Sulphur (dedykowany dla roślin z dużym zapotrzebowaniem na siarkę).

Poprzedni artykułMaszyny nie tylko dla sadowników
Następny artykułRadziejowa – tydzień wcześniejsza od Laszki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj