Nowe możliwości odkażania gleby
Obecnie, tam gdzie produkcja ogrodnicza odbywa się w sposób intensywny, często bez możliwości odpowiedniego zmianowania, pomocne mogą się okazać produkty do odkażania gleby. 

Rozszerzona rejestracja

Od sezonu 2018 Basamid 97 GR stosować można w szerokim katalogu upraw. Obejmie on liczne gatunki sadownicze, warzywnicze i inne jeszcze rośliny – informuje Szymon Matysiak z firmy Arysta Life Science. Produkt można stosować w przygotowaniu gleby pod uprawę takich gatunków jak jabłoń, grusza, pigwa, śliwa, wiśnia, czereśnia, brzoskwinia, morela, truskawka, borówka wysoka, malina, porzeczki, jeżyna, agrest, żurawina, aronia, winorośl, orzech włoski, leszczyna, ziemniaki, ogórek, papryka, pomidor, cukinia, patison, dynia olbrzymia, marchew, rzodkiewka, rzodkiew biała i czarna, jarmuż, kapusta chińska, pekińska, sitowa, rzeżucha ogrodowa, roszponka warzywna, rukola, endywia, cykoria sałatowa, burak liściowy, szpinak, cykoria podróżnik, rośliny ozdobne, trawniki, bakłażan, melon, portulaka warzywna. Basamid 97 GR to produkt obecny na rynku już od wielu lat, teraz z rozszerzoną rejestracją.

Odkażać samemu, czy zlecić to zadanie profesjonalistom?

Ostatnio pojawiła się możliwość skorzystania z usługi odkażania gleby. Wykorzystujemy do tego nową maszynę, która zapewnia wysoką skuteczność. Zabieg wykonywany jest przy tym szybko, sprawnie i bezpiecznie – wyjaśnia Szymon Matysiak. Nowe możliwości sprzętowe pozwalają jednak na znacznie więcej. Podczas jednego przejazdu można poza dezynfekcją gleby rozłożyć także taśmy kroplujące, uformować i wyścielić zagon np. pod uprawę truskawki. W Polsce dostępne są dwie takie maszyny. Usługi świadczone są najczęściej w regionie Potworowa, gdzie na masową skalę uprawia się paprykę. Z usługowego odkażania gleby skorzystać można również w największym polskim skupisku uprawy truskawki, okolicach Czerwińska nad Wisłą. Wszyscy, którzy produkują owoce lub warzywa w innych miejscach w Polsce, a chwieliby skorzystać z oferty firmy Arysta, także mają taką możliwość. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielami podmiotu lub jego partnerami – firmą Boryna (rejon Czerwińska) lub  Arturem Sowińskim (rejon Potworowa) i zapytać o możliwości i warunki.

Więcej na temat chorób glebowych, czy wykorzystywanego do odkażania sprzętu, można dowiedzieć się oglądając poniższy film:

Materiał promocyjnyPoprzedni artykułZbiory truskawek i innych jagodowych w Hiszpanii
Następny artykułPierwsza linia do sortowania borówki od BerryPro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj