Nowa maszyna do sortowania borówek

Nowa maszyna do sortowania borówek od Milbor PMCFirma Milbor PMC to przedsiębiorstwo od kilku lat silnie umacniające swoją pozycję ma międzynarodowej arenie, jako dostawca systemów do sortowania i pakowania m.in. owoców borówki wysokiej. Tegoroczne targi Fruit Logistica, okazały się ważne dla tego przedsiębiorstwa z uwagi na pierwszą oficjalną prezentację najnowszej maszyny do sortowania borówek o nazwie AirJet® Blueberry Grader.

Jak informował Maciej Chmielewski z firmy Milbor PMC, jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn do sortowania owoców borówki na rynku. Wyposażona jest w trzy rodzaje kamer GPvision High Definition (HD): kamera do wykrywania widzialnych defektów,  kamery bliskiej podczerwieni (NIR) do wykrywania poziomów miękkości i rozmiaru owoców oraz specjalna kamera do wykrywania owoców wysuszonych i zapadniętych . Sorter rejestruje 21 obrazów powierzchni owocu, dzięki czemu każda borówka poddana jest ocenie.

Maszyna AirJet Blueberry Grader pozwala sortować borówki na: wielkość, miękkość/jędrność, uszkodzenia (wewnętrzne i zewnętrzne owoców, takie jak obtłuczenia, przebarwienia i przesuszenia) oraz kolor.

AirJet Blueberry Grader zasługuje również na uwagę ze względu na czytelny i łatwy w obsłudze interfejs. Sorter umożliwia podział na co najmniej 5 rodzajów miękkości, tj. bardzo miękkie (IQF), półmiękkie, średnie, półtwarde i twarde. Sorter wykrywa uszkodzenia i wady takie jak: obicia, nacięcia, pęknięcia, itp. i jako jedyny na rynku jest zdolny odsortować w 100% owoce przesuszone. Sorter oddziela spłaszczone owoce od okrągłych (98% dokładności). Daje również możliwość wykrycia pewnych stadiów owoców zaatakowanych przez muszkę plamoskrzydłą.

To na co zwracał uwagę również M. Chmielewski to otwarta i bardzo łatwa w utrzymaniu czystości konstrukcja. Ale więcej o tym niezwykle ciekawym urządzeniu, którego pierwsze egzemplarze będą sortować polskie borówki już w tym sezonie dowiecie się z materiału filmowego:

Poprzedni artykułBorówki po przymrozkach 2022. Straty są dotkliwe na niektórych plantacjach
Następny artykułAronia zawiązuje owoce – co teraz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj