Nawożenie dolistne malin

Maliny rosnące w wysokim tunelu mają zapewnione optymalne warunki do wzrostuNawożenie dolistne malin pomaga w zwiększeniu ich plonowania. Pełni funkcję uzupełniającą do nawożenia posypowego i fertygacji. Firma ICL w swej ofercie posiada produkty, których użycie na obecnym etapie wegetacji jest zasadne. O tym jak tego dokonać informuje Andrzej Miąsko, przedstawiciel tej firmy.

Nawożenie dolistne malin drogą do zwiększenia plonu

Na obecnym etapie sugerujemy użycie Agroleaf Power Total 20-20-20. Zalecana dawka to 5-6 kg/ha. Do tego można sięgnąć także po siarczan magnezu w dawce 1-2 kg/ha. Mieszaninę wato uzupełnić nawozem Micromax zawierającym mikroelementy. W kolejnych fazach będziemy rekomendować stosowanie Agroleaf-u wapniowego naprzemiennie z potasowym. Aplikacja pierwszego z nich jest zwłaszcza korzystna w okresach upałów, gdyż w takich warunkach rośliny mają kłopot z transportowaniem go z korzenia. Agroleaf potasowy warto zaś podać w dni pochmurne. Niektórzy uważają, że użycie tego nawozu poprawia też walory smakowe owoców – informuje Andrzej Miąsko.

Odpowiednie przygotowanie cieczy roboczej bardzo ważne

Nawożenie dolistne malin, by mogło być skuteczne, musi opierać się właściwie przygotowanie cieczy roboczej. W zależności od obecności wodorowęglanów w wodzie, warto jest sięgnąć po PeKacid. Preparat ten zakwasza zawartość zbiornika opryskiwacza, a dodatkowo odżywia rośliny potasem i fosforem. Wykonując zabiegi, wielu plantatorów oszczędza czas i pieniądze sporządzając mieszanki. W niektórych przypadkach jest to zalecane, w innych może ujemnie wpływać na efektywność działania produktów. O tym, które produkty ICL można łączyć z innymi, a także więcej na temat żywienia dolistnego malin można dowiedzieć się z poniższego filmu:Poprzedni artykułMaliny znad Kisieliny
Następny artykułSamozbiór truskawek popularną opcja w Czechach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj