MTAS FruitPro w nowej odsłonie


W nowym miejscu, w nowej scenerii 15 i 16 stycznia odbywały się już XI Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej FruitPro 2015. Po 10 latach obecności w warszawskim hotelu Gromada tym razem organizatorzy przenieśli to sadownicze spotkanie do hali Centrum EXPO XXI. Więcej miejsca dla wystawców i przestrzeni dla zwiedzających to okoliczności sprzyjające do uczestnictwa w tegorocznej edycji MTAS FruitPro.

Organizatorami MTAS FruitPro 2015 niezmiennie pozostała firma BASF przy współpracy z Katedrą Sadownictwa Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Części wystawienniczej, towarzyszyły wykłady, których tematyka dotyczyła również roślin jagodowych.

Wśród wykładów nie zabrakło tematów poświęconych roślinom jagodowym, m.in. uprawie aktinidii

 

XI MTAS FruitPRO otwierał m.in. prof. dr hab. Kazimierz Tomala

Otwierając XI MTAS FruitPro, Cezary Urban prezes działu Agro BASF, podkreślał znaczenie i wpływ dotychczasowych edycji targów na rozwój polskiego sadownictwa. Przez te 10 lat, czyli od momentu wstąpienia Polski do UE, widoczny był ciągły rozwój polskiego sadownictwa. Odnosząc się zaś do trudnej sytuacji producentów jabłek, powiedział – Trudne sytuacje, zawsze motywują do zmian i szukania nowych rozwiązań. W sadownictwie powinny być to zmiany związane z produkcją wysokiej jakości jabłek, co na pewno pozwoli zdobyć nowe rynki zbytu – mówił Cezary Urban, dodając – Mam nadzieję, że MTAS FruitPro da sadownikom inspiracje i pomysły, które można będzie skutecznie wdrażać w sadach i na plantacjach.

Prof. dr hab. Alojzy Szymański, rektor SGGW podkreślał z kolei zasługi pracowników Katedry Sadownictwa wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, nie tylko w organizację takich imprez jak MTAS, ale również umiejętność przekazywania wiedzy zdobytej przez naukowców do praktyki. W tym zakresie nie musimy czerpać doświadczeń od innych, ale sami być przykładem – mówił rektor SGGW.

Czy na targach sadowniczych mają czego szukać producenci roślin jagodowych? Wydaje się, że tak, o czym najlepiej świadczyła chyba liczba osób zajmujących się uprawą roślin jagodowych, które uczestniczyły w tegorocznej edycji MTAS. Było zresztą warto, bowiem zarówno tematyka wykładów podczas pierwszego dnia targów dotyczyła w dużej mierze uprawy roślin jagodowych, jak również oferta wystawców. Można było poznać co nowego mają w ofercie producenci nawozów i biostymulatorów, dostawcy maszyn i technologii, akcesoriów, a także szkółki oferujące materiał nasadzeniowy. W przestronnych halach Expo mieli oni z pewnością więcej miejsca na prezentację swoich produktów.

Więcej zdjęć w Galerii

Poprzedni artykułMTAS FruitPro w nowej odsłonie
Następny artykułW UE zwiększa się sprzedaż deserowych owoców jagodowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj