Mikser nawozowy dla truskawek
Uprawa truskawki w substracie jest wymagająca pod katem żywienia. Takie podłoże jest jałowe, więc plantator musi zatroszczyć się o to by roślinom dostarczyć każdy element pokarmowy niezbędny do ich poprawnego wzrostu. Pomocny w tym jest mikser nawozowy. Urządzenie takie na potrzeby projektu „Truskawki w tunelach” do gospodarstwa Konrada Kozakiewicza dostarczyła firma Poldrip.

Pożywka pod pełną kontrolą

Co daje nam takie urządzenie? Przede wszystkim pełną kontrolę nad parametrami podawanej truskawkom pożywki. Możemy precyzyjnie zarządzać wartościami parametrów EC i pH, stwarzamy odpowiednie receptury żywieniowe, a cała praca jest o wiele łatwiejsza. Polega ona na odpowiednim ustawieniu sprzętu – mówi gospodarz projektu K. Kozakiewicz.

Intuicyjne sterowanie

Mikser nawozowy w obsłudze nie jest trudny, choć moje pierwsze wrażenie właśnie takie było. Jednak dzięki jasnym wytycznym ze strony Poldrip-u teraz już operowanie tym sprzętem wydaje mi się proste, wręcz intuicyjne. Dodatkowo mikser zostanie zintegrowany z komputerem stacjonarnym oraz smartfonem. Dzięki temu podlewanie i fertygacja staną się procesami, które będzie można zlecać zdalnie – informuje K. Kozakiewicz.

Zapraszamy na film:

Jak prezentowane urządzenie sprawdza się w praktyce oraz czy trudna jest jego obsługa będzie można dowiedzieć się już 22 września w czasie „Truskawkowych Warsztatów” – szczegóły – kliknij w baner.Poprzedni artykułMateria organiczna – ważna w uprawie borówki
Następny artykułOficjalna inauguracja zbiorów aronii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj