Maliny w tunelach – czy to się opłaca? Zapraszamy na webinarium
Wieczorem 15 lutego odbędzie się webinarium pt. „Maliny w tunelach – czy to się opłaca?”. W ramach tego wydarzenia odbędą się prezentacje dotyczące omówienia kolekcji odmian w ramach projektu Malinowego Factory, żywienia roślin oraz konstrukcji tunelowych zapewniających im właściwy klimat do wzrostu i wydawania wysokiej jakości, obfitego plonu. Dla widzów, wspólnie z firmą Yara, przygotowaliśmy też coś specjalnego…

O webinarium

Partnerami webinarium są firmy Haygorve i Yara Poland. Ich przedstawiciele wygłoszą ok. 20 minutowe prezentacje dotyczące produkcji malin w tunelach. Taka technologia wytwarzania owoców nie jest z pewnością tania. Wymaga też specjalistycznej wiedzy. Broni się jednak na polu ekonomicznym, o czym może świadczyć coraz większa liczba wznoszonych w różnych częściach kraju tuneli właśnie z myślą o uprawie malin. Rynek docenia wysoką jakość owoców, a także pewność dostaw. Pozostaje więc chłonny i zdecydowanie bardziej atrakcyjny niż chimeryczny segment maliny przemysłowej.

Dr Paweł Krawiec przedstawi najnowsze odmiany malin, które skierowano do doświadczeń w ramach projektu Malinowe Faktory. Oceni ich przydatność do tunelowej produkcji jagód klasy premium na tle dobrze już poznanych i sprawdzonych standardów.

Wyjątkowa oferta

Warto być z nami na webinarium pt.: „Maliny w tunelach – czy to się opłaca?”. Wspólnie z firmą Yara Poland rozpoczynamy projekt analiz gleby i wody dla producentów owoców. Inicjatywa ta polega na opracowaniu zaleceń posypowo-fertygacyjnych dla produkcji upraw jagodowych, na podstawie bardzo dokładnych (rozszerzonych o niestandardowe wskaźniki) analiz gleby i wody, pozwalających na niezwykle precyzyjne wykonanie rekomendacji nawozowych. Gleba w pakiecie jest analizowana m.in.: pod kątem: zasobności w makorelementy (analiza ogrodnicza uniwersalna), kationowej pojemności sorpcyjnej, zawartości próchnicy, udziału zasad wymiennych w kompleksie sorpcyjnym, udziału poszczególnych kationów wymiennych (Ca, Mg, K) w kompleksie, woda natomiast, która jest również częścią pakietu analizowana jest pod kątem przygotowania zaleceń fertygacyjnych. Możliwość wykonania analiz i otrzymania zaleceń jest uwarunkowana:

    – założeniem prenumeraty czasopisma „Jagodnik”

    – posiadaniem gospodarstwa o profilu produkcji owoców jagodowych

    – posiadaniem plantacji owocującej w glebie (otwarte pole lub tunel)

Więcej informacji na temat tych działań udzieli dr Andrzej Grenda z firmy Yara w trakcie swojego czwartkowego wystąpienia. Można o nie także pytać członków zespołu firmy Yara. Dla widzów webinarium przygotowaliśmy aż 20 pakietów takich badań, a zatem poza poszerzeniem wiedzy z uczestnictwa w wydarzeniu wynieść będzie można bardzo wymierne, szybkie korzyści.

Gdzie oglądać?

Webinarium „Maliny w tunelach – czy to się opłaca?” transmitowane będzie na żywo w profilu Jagodnika na facebook-u oraz w kanale czasopisma w serwisie You Tube. W trakcie transmisji poprzez chaty nadsyłać będzie można pytania do prelegentów. Odpowiemy na nie po zakończeniu prezentacji prelegentów.

Oglądaj na YouTube:Poprzedni artykułJagodnik 2/2024 już w sprzedaży
Następny artykułNajważniejszy zabieg w uprawie borówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj