Maliny letnie w okresie kwitnienia, a jesienne jeszcze rosną

Maliny rosnące w tunelach foliowanych są w znacznie bardziej zaawansowanej fazie wzrostu, względem tych rosnących na otwartym polu. Niemniej jednak wiele działań jest wspólnych dla obu typów upraw. W czasie kwitnienia malin letnich warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ochronę przed szara pleśnią.

Czas kwitnienia to moment dużego wysiłku energetycznego, co widać chociażby po najmłodszych liściach. Pojawiać się tam mogą symptomy niedoboru mikroelementów czy nawet azotu – przypomina Michała Malicki z firmy UPL. W tym okresie warto już zacząć prowadzić lustracje na obecność przędziorków. Powinno się ich szukać w dolnych partiach krzewów na najstarszych liściach. W okresie kwitnienia malin należy się skupić na zwalczaniu szarej pleśni, wybierając do tego celu środki o szerokim spektrum działania. Polecam do tego celu Pyrus, fungicyd który wykazuje dobrą skuteczność zarówno w niskich temperaturach jak tez w wyższych (do 20°C) – podkreśla ekspert z UPL Polska.

Warto w czasie kwitnienia zadbać o biostymualcję, tak by pobudzić rośliny do bardziej intensywnego wzrostu oraz dobrego zapylenia i zapłodnienia. Do tego można użyć BM Start, który można łączyć z innymi nawozami dolistnymi.

Więcej informacji o projekcie MALINOWE FACTORY:Poprzedni artykułMączniak prawdziwy truskawki – jak skutecznie zapobiegać?
Następny artykułSKUP TRUSKAWKI – rozmowa z ekspertem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj