Radziejowa i Laszka w roli głównej




W projekcie Malinowe Factory odmianami, które wzbudzały największe zainteresowanie przybyłych na spotkanie producentów była uprawiana już od kilku lat w tym gospodarstwie odmiana Laszka oraz nowość Radziejowa (jej sadzonki do projektu dostarczyła firma Agronom Berries).

Dotychczas w gospodarstwie Leszka Jakubiaka w uprawie na wczesny zbiór dominowała ‘Laszka’  (więcej na ten temat czyt. www.malinowefactory.pl). Duże nadzieje wiązane są z wprowadzaną do uprawy towarowej oraz do doświadczenia porównawczego wcześnie dojrzewającej polskiej odmiany malin ‘Radziejowa’, która owocuje na pędach dwuletnich. O zaletach tych dwóch odmian opowiada dr Jan Danek z firmy NIWA – Hodowla Roślin Jagodowych z Brzeznej.

Zapraszamy do zapoznania się również z relacją filmową przygotowaną podczasz szkolenia przez TVR, w której można znaleźć również wiele ciekawych informacji dotyczących odmian malin uprawianych w projekcie (http://www.tvr24.pl/wideo-94-190.html).

Dla wielu producentów malin interesujące mogą być wyniki dotyczące plonowania i wzrostu poszczególnych odmian w tunelach foliowych firmy Haygrove, które publikujemy w najnowszym numerze Jagodnika 4/2014, który za kilka dni powinien trafić do Państwa.


Równocześnie osoby, nie posiadające jeszcze prenumeraty naszego czasopisma zachęcamy do jej zrealizowania za pośrednictwem naszego e-sklepu.









Poprzedni artykułW ministerstwie o sytuacji na rynku owoców miękkich
Następny artykułNa rynku maliny do przetwórstwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj