Konferencja Borówkowa i wyzwania dla całej branży. FILM

Konferencja Borówkowa 2018 zgromadziła bardzo liczne grono uczestników

Borówkowe wyzwania to hasło przewodnie tegorocznej już VI Konferencji Borówkowej. Odbywała się ona 2 i 3 marca w Ożarowie Mazowieckim i okazała się po raz kolejnym ważnym, międzynarodowym spotkaniem uczestników borówkowego rynku. Pozwoliła zarazem zastanowić się nad tym jakie wyzwania stoją przed całym borówkowym rynkiem. Jakie one są? Nieco inne dla producentów, nieco zaś inne dla firm kooperujących w borówkowej branży. Zapraszamy na FILM.

Takim wyzwaniem jest zmierzanie w kierunku jakości końcowego produktu, co daje szansę na zdobywanie ważnych światowych rynków – mówił Bernard Mycielski z Concordia Polska. Wyzwaniem jest też takie prowadzenie ochrony i dbanie o rośliny by sprostać oczekiwaniom odbiorców, zarówno pod względem wyglądu owoców jak tez ich bezpieczeństwa dla konsumentów. Powinniśmy się dobrze przyłożyć do tego by poprawić jakość sadzonek borówki sprzedawanych w Polsce jak i po za granicę kraju – podkreślał Mirosław Popowicz z Gospodarstwa Ogrodniczego Waganowice. Dla wystawców Konferencja Borówkowa to przede wszystkim okazja do spotkania z dotychczasowymi i potencjalnymi klientami.  W Konferencji Borówkowej uczestniczymy od pierwszej jej edycji jako sponsor, gdyż jest to bardzo ważna i potrzebna dla branży Konferencji – stwierdził Krzysztof Krupa z Syngenta.

Jest to jedna z większych branżowych konferencji i zarazem bardzo potrzebna, gdyż przy obecnym areale produkcji borówki w Polsce znajdujemy się na czele największych producentów tego owocu  – mówił dr Janusz Piątkowski z firmy Biopartner. Ważna w trakcie trwania Konferencji Borówkowej okazują się potkania iż rozmowy pozakulisowe, będące okazją do wzajemnego poznania się i nawiązania cennych kontaktów. Jest to cenne doświadczenia, przejmowane od wykładowców, doradców, profesorów – powiedziała Leokadia Malik, uczestnicząca w Konferencji. Informacje pozyskane przez te dwa dni przerosły moje absolutne oczekiwania – dodaje  inny uczestnik – Mirosław Krupa.

Trendy, wyzwania, najnowsze informacje o uprawie, kontakty, czasem bezcenne – to wszystko co oferuje Międzynarodowa Konferencja Borówkowa. Dotychczas odbyło się już 6 edycji tej ważnej dla całej branży imprezy. Kolejne zapewne przed nami, a zainteresowanych zapraszamy na stronę http://www.konferencjaborowkowa.pl/

Już niebawem podamy termin kolejnej VII Międzynarodowej Konferencji Borówkowej na rok 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here