Kolejny fungicyd dla truskawek

truskawka, Prolectus, ochrona truskawek, szara pleśń truskawki

Firma F&N AGRO zapowiada wprowadzenie w tym sezonie kilku nowości, które poszerzą portfolio produktów, szczególnie jeden powinien zainteresować osoby uprawiające truskawki.

Nowość dla truskawek

Już w ubiegłym roku na rynek miał trafić fungicyd do ochrony truskawek o nazwie Prolectus 50 WG, niestety z uwagi na opóźnienia w procesie rejestracyjnym produkt ten został zarejestrowany dopiero w tym roku. Zgodnie z zezwoleniem nr MRiRW nr R-12/2015 z 27.01.2015 r. fungicyd ten uzyskał rejestrację do zwalczania chorób grzybowych roślin sadowniczych (truskawka, brzoskwinia, nektaryna) i warzywnych (pomidor, bakłażan, papryka, cukinia i inne warzywa dyniowate o jadalnej skórce – uprawa pod osłonami). W przypadku truskawek rejestracja dotyczy zwalczania szarej pleśni. Jest to fungicyd o działaniu kontaktowym oraz wgłębnym, którego substancją aktywną jest fenpyrazamina. Na uwagę zasługuje krótki okres karencji, który wynosi 1 dzień.

Nowe Wuxale

Firma wprowadza także dwa nowe nawozy marki Wuxal. Pierwszy to Wuxal P 45, jest to wysoko skoncentrowany zawiesinowy nawóz do stosowania we wszystkich uprawach o zwiększonym zapotrzebowaniu na fosfor oraz cynk. Kolejny to Wuxal K 40,który jest specjalistycznym nawozem dolistnym opracowany dla roślin z dużym zapotrzebowaniem na potas. Zawiera także dużą ilość siarki oraz schelatowane mikroelementy.

Dla warzyw i upraw rolniczych

Na przełomie lutego/marca oczekiwana jest rejestracja fungicydu zawierającego azoksystrobinę o nazwie Tazer 250 SC. Preparat ten będzie zarejestrowany do stosowania głównie zapobiegawczego w zwalczaniu chorób grzybowych roślin rolniczych i warzywnych. W tym samym czasie oczekiwana jest rejestracja herbicydu przedwschodowego Stallion 363 CS do zwalczania chwastów w ziemniakach, grochu jadalnym oraz bobiku. Jest to hebricyd posiadający bardzo szerokie spektrum zwalczanych chwastów. W październiku ub. roku zarejestrowany został Ikanos 040 OD – herbicyd nalistny przeznaczony do powschodowego zwalczania niektórych jednorocznych chwastów jednoliściennych (chwasty prosowate) oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy.

Adiuwant do stosowania z fungicydami

Firma wprowadza również najnowszej generacji adiuwant przeznaczony do stosowania z fungicydami o nazwie Velocity, który rekomendowany jest do stosowania w zbożach, rzepaku, burakach cukrowych i ziemniakach. Poprawia on osadzanie i przyleganie cieczy użytkowej na roślinach, przyspiesza wchłanianie substancji aktywnych oraz ich rozprowadzanie na powierzchni roślin, co zwiększa skuteczność działania preparatów grzybobójczych. W zbożach poprawia efektywność zwalczania fuzariozy kłosów, w rzepaku – skuteczność działania tebukonazolu i innych triazoli.

Mat. prasowy firmy F&N AGRO

Poprzedni artykułFruit Logistyca 2015
Następny artykułO borówce z targów Fruit Logistica (cz. I)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj