Jak szybko odbudować masę liściową w uprawie malin?

malina Hubert Tabor Michał Wojcieszek
Na wielu plantacjach malin po długiej i zimnej wiośnie można zaobserwować przebarwiania liści, świadczące o deficycie niektórych składników pokarmowych. Wynika to przede wszystkim z niskiej temperatury gleby i związanego z tym braku możliwości pobierania składników odżywczych. Jak w takiej sytuacji można wspomóc rośliny?

W tunelach mamy sytuację szybkiego rozpoczęcia wegetacji w kwietniu, która została zatrzymana w wyniku niskich temperatur jakie panowały przez dość długi okres czasu. To powodowało, że na roślinach uwidaczniają się braki niektórych składników odżywczych – informuje Hubert Tabor z firmy Yara Poland. Zwraca uwagę na fioletowe przebarwienia najmłodszych liści, będące skutkiem niedoboru fosforu. Można też na niektórych roślinach dostrzec niedobory azotu oraz magnezu.

W takiej sytuacji warto wykonać jak najszybciej zabieg nawozem KristaLeaf FOTO w dawce 3 kg/ha. Nawóz ten zawiera łatwo dostępne makro- i mikroskładniki, tak dobrane by przede wszystkim stymulować rozwój masy liściowej – czyli zielonej fabryki, która odpowiada za fotosyntezę i dobre o odżywienie roślin. Mają na to wpływ zarówno zawarte w nawozie łatwo dostępny azot w formie amidowej oraz wysoka koncentracja magnezu i żelaza, a także molibdenu. Zabiegi nawozem KristaLeaf FOTO można wykonywać co 5-7 dni, by jak najszybciej odbudować masę liściową roślin.  

Więcej informacji w materiale filmowym:Poprzedni artykułKwieciak malinowiec – jak zwalczyć tego szkodnika w truskawce?
Następny artykułNajważniejsze choroby grzybowe borówki wysokiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj